Zamknij

Marcin Kulasek z Lewicy w szpitalu. Poddał się częściowej resekcji żołądka

25.07.2020 14:44
Marcin Kulasek
fot. FB: Marcin Kulasek

Marcin Kulasek z klubu Lewicy poinformował w mediach społecznościowych, że poddał się częściowej resekcji żołądka. "Stres, nieregularne godziny pracy, częste wyjazdy, o jeden kawałek ciasta za dużo. Tak wyglądała moja droga do otyłości" - napisał polityk.

Marcin Kulasek opublikował na Facebooku wpis oraz zdjęcia ze szpitala. Polityk Lewicy poinformował, że zdecydował się poddać operacji częściowej resekcji żołądka.

- Co czwarty Polak jest otyły, co drugi dorosły w Polsce ma kilka kilogramów za dużo, a w ciągu ostatnich lat odsetek dorosłych cierpiących na otyłość w Polsce systematycznie rośnie - napisał Kulasek.

Marcin Kulasek w szpitalu. Poseł Lewicy walczy z otyłością

- Stres, nieregularne godziny pracy, częste wyjazdy, o jeden kawałek ciasta za dużo. Tak wyglądała moja droga do otyłości - poinformował polityk Lewicy.

ZOBACZ TAKŻE: Jak rozmawiać z osobą otyłą, aby pomóc, a nie zaszkodzić? [5 ZASAD]

Zdecydowałem poddać się częściowej resekcji żołądka, aby zapobiec dalszemu rozwojowi choroby, która uniemożliwia normalne funkcjonowanie, w tym wykonywanie mandatu posła.

ZOBACZ TAKŻE: Chirurgiczne leczenie otyłości. Dla kogo są operacje bariatryczne?

Kulasek podkreślił, że zależy mu na zmniejszaniu skali otyłości w Polsce. - Jeśli Ty lub ktoś z Twojej rodziny znajduje się w podobnej sytuacji, proszę o kontakt w wiadomości prywatnej. Po operacji na pewno zdam relację - zaapelował polityk.

Marcin Kulasek od 2019 roku jest posłem Lewicy z okręgu olsztyńskiego. W poprzednich latach był radnym sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Od 2016 roku jest także sekretarzem generalnym SLD.

RadioZET.pl

C