Zamknij

Marcin Matczak rapuje w ramach #hot16challenge2. O czym śpiewa Tata Maty?

08.05.2020 10:54
Tata Maty
fot. YouTube/ Profesor Matczak

Marcin Matczak wziął udział w charytatywnej akcji #hot16challenge2 w ramach której zbierane są pieniądze dla polskich szpitali w czasie walki z epidemią koronawirusa. Na nagraniu opublikowanym w sieci, znanemu prawnikowi towarzyszy jego syn - raper Mata. O czym rapuje prof. Matczak?

Marcin Matczak to polski radca prawny, doktor habilitowany nauk prawnych, specjalista w zakresie teorii prawa, profesor uczelni na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat uchodzi za naczelnego krytyka rządów Prawa i Sprawiedliwości w zakresie zmian w sądownictwie. Prywatnie jest ojcem popularnego rapera Maty.

Matczak wziął udział w akcji charytatywnej #hot16challenge2. Na nagraniu opublikowanym w sieci, prawnikowi towarzyszy jego syn. Wideo to odpowiedź prof. Matczaka na nominację, którą otrzymał od Borixona.

Marcin Matczak rapuje w ramach akcji #hot16challenge2

"Ja tylko chcę unieść tych sumień strumień w czasy przyszłe, gdzie konstytucje szanuje mi Jarek ze Zbyszkiem" - rozpoczyna swój #hot16challenge2 prof. Matczak i zaznacza "ksywę wymyślił mi Mata".

Zobacz także

"Szacunek KOD za publikowanie wyroków. Stawiasz się mi? Na wykład przyjdź i pogadamy do zmroku" - kontynuuje prawnik.

Matczak nie zapomniał wspomnieć także o rządzących. "A jeśli chodzi o PiS to daliby spokój. Wrzucam se tłit, spisuję protokół" - dodaje.

Adam Bodnar nominowany przez Marcina Matczaka

W akcji charytatywnej #hot16challenge2 każdy uczestnik musi nominować kolejne osoby. Kogo nominował prof. Matczak? Piotra "Liroya" Marca, Zbigniewa Hołdysa, Andrzeja Seweryna, Adama Bodnara oraz Tomasza Lisa.

Na karcie na czasie w serwisie Youtube najwyższe miejsca zdominowało wyzwanie Hot 16 challenge 2. Na czym polega akcja? Wyzwanie polegało na nagraniu materiału wideo, w którym raper wykonuje tak zwaną "szesnastkę", czyli 16 wersów pod dowolny beat (podkład muzyczny najczęściej spotykany wśród utworów hip-hopowych), a następnie nominuje innych wykonawców. Już podczas pierwszej edycji akcja spotkała się z dużym pozytywnym odbiorem społeczności hip-hopowej. Wykonawcy zgodnie z założeniem powinni odpowiadać na nominację w ciągu 72 godzin.  

ZOBACZ TAKŻE: 'Patointeligencja' w TVP. Reporter mówi o 'patologii elit prawniczych'

Tym razem za akcją stoi również dodatkowy cel - zebranie pieniędzy na pomoc w walce z koronawirusem i na rzecz lekarzy i szpitali walczących z pandemią.  

Zobacz także

W #Hot16challenge2 raperzy nominują również zagranicznych artystów, aby akcja zdobyła popularność również za granicą.   

RadioZET.pl