Zamknij

Marcin Szumowski staje w obronie brata. "Czujemy się jak ofiary"

28.05.2020 09:24
Łukasz Szumowski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK /REPORTER

Marcin Szumowski przekonuje w rozmowie z "Interią", że nie ma obecnie żadnych relacji biznesowych ze swoim bratem, ministrem zdrowia. Dodaje także, że odkąd Łukasz Szumowski wszedł do rządu, jego firma mocno na tym ucierpiała.

Marcin Szumowski twierdzi, że nie ma żadnych relacji biznesowych ze swoim bratem od jesieni 2016 roku, czyli od kiedy Łukasz Szumowski został wiceministrem nauki.

- Wtedy też przekazał, co deklaruje, swoje udziały we wszystkich spółkach żonie Annie. Przestał angażować się w jakiekolwiek działania związane z prowadzonymi przez niego wcześniej spółkami - zapewnia Marcin Szumowski.

Szumowski i rodzinne powiązania biznesowe. W jego obronie staje brat

Marcin Szumowski przekonuje w rozmowie z "Interią", że jego działalność biznesowa jest obecnie mocno utrudniona i wolałby, aby jego brat nigdy nie wszedł do rządu. - Jestem dumny z tego, co robi, w sensie walki z epidemią. Jeśli chodzi natomiast o sprawy biznesowe spółki OncoArendi, to obecnie jest ciężko, bo dużo wysiłku muszę poświęcić wraz z zespołem na to, by tłumaczyć się, że wszystko, co robimy, jest zgodne z prawem i transparentne - zapewnia.

Zobacz także

Jako brat ministra zdrowia, a szczególnie spółka OncoArendi, która nie ma z nim nic wspólnego, czujemy się jak ofiary, czujemy się poszkodowani.

Marcin Szumowski w rozmowie z Interią

Brat ministra zdrowia zapewnia, że jego firma nie otrzymała żadnej dotacji od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.  - Od listopada 2017 do listopada 2019 r., czyli w ciągu dwóch lat, nasze cztery wnioski zostały odrzucone, a my nie dostaliśmy z NCBR ani złotówki. Byliśmy jedyną notowaną firmą w tym sektorze, która nie otrzymała w tym okresie żadnego grantu. Dziwnie się to zbiegło z tym, że mój brat był wówczas ministrem zdrowia - wylicza.

Marcin Szumowski dodaje także, że od lat nie zajmuje się spółką SimpliCardiac. - Rozdmuchiwanie tej sprawy traktuję jako usilne podtrzymywanie rzekomej afery, którą w jakikolwiek sposób można pośrednio przeze mnie powiązać z moim bratem - stwierdza.

Zobacz także

- Mój brat nigdy nie sprawował nadzoru nad NCBR. Taka jest wiedza naszej spółki - kwituje Marcin Szumowski.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/ Interia