Zamknij

Kuchciński zwróci za rodzinne podróże rządowym samolotem. O jakiej kwocie mowa?

26.07.2019 21:38
Marek Kuchciński - afera z przelotami z rodziną rządowym samolotem. Marszałek zwróci koszty
fot. Grzegorz Bukala/REPORTER

Marek Kuchciński zdecydował, że pokryje koszty przelotu rządowym samolotem członków jego rodziny. To po czwartkowej publikacji Radia ZET, w której ujawniliśmy, że Marszałek Sejmu w podróże do Krakowa i Rzeszowa zabiera ze sobą rodzinę.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zdecydował o pokryciu kosztów przelotu członków rodziny. Jak przekazano w oświadczeniu Centrum Informacyjnego Sejmu po publikacji Radia ZET, pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne. 

Zobacz także

Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka przekazał, że "kwota będzie oszacowana na podstawie umowy Kancelarii z PLL LOT. Zgodnie z nią koszty przelotów poselskich są zryczałtowane na poziomie około 570 złotych i w ten sposób zostanie ustalona wysokość przelewu". Warto tu jednak zaznaczyć, że członkowie rodziny Marszałka, posłami i posłankami nie są.

Łącznie Kuchciński zapłaci 4579 zł za 6 lotów z rodziną – dokładnie tyle ujawniło w czwartek Radio ZET. 

W oświadczeniu CIS raz jeszcze podkreślono też, że wszystkie loty Marszałka były służbowe, a sam Kuchciński ma pełne prawo do korzystania z rządowych samolotów.

Kuchciński lata z rodziną rządowym samolotem. Opozycja reaguje

Informacja o rodzinnych lotach Kuchcińskiego odbiła się szerokim echem w świecie polityki. W piątek Platforma Obywatelska złożyła wniosek o dymisję Marszałka Sejmu.

Politycy domagają się też ujawnienia wszystkich lotów Kuchcińskiego w ostatnich 4 latach i zwrotu kosztów lotów, z jakich korzystali członkowie jego rodziny. Centrum Informacyjne Sejmu do tej pory nie podało, ile takich lotów się odbyło. 

Zobacz także

RadioZET.pl

C