Zamknij

Marek Kuchciński na wylocie? Jarosław Kaczyński wygłosi oświadczenie

Łukasz Sawala
08.08.2019 00:41
Jarosław Kaczyńsi, Marek Kuchciński
fot. Adam Burakowski/REPORTER/East News

W środę późnym wieczorem zakończyło się spotkanie kierownictwa PiS. Zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel przekazał, że w czwartek o godz. 12.30 prezes PiS Jarosław Kaczyński wygłosi oświadczenie. Spekuluje się, że szef rządzącej partii zabierze głos w sprawie afery z marszałkiem Markiem Kuchcińskim, którą ujawniło Radio ZET.

Spotkanie kierownictwa PiS rozpoczęło się ok. godz. 20. Poświęcone było m.in. sytuacji związanej z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim.

W spotkaniu wzięli udział członkowie kierownictwa partii, m.in. prezes Jarosław Kaczyński, szef MON Mariusz Błaszczak, marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz premier Mateusz Morawiecki, który na swoją kolej musiał czekać aż 2 godziny.

Pod koniec lipca Radio ZET podało, że marszałek Sejmu latał rządowymi samolotami wraz z rodziną. Po tych informacjach dyrektor CIS poinformował, że Kuchciński wpłacił 5 tys. zł na Klinikę Budzik działającą przy Centrum Zdrowia Dziecka i 10 tys. zł na Caritas Polska za 23 loty samolotem rządowym, w których towarzyszyli mu członkowie rodziny.

W poniedziałek Kuchciński, przepraszając za loty z rodziną flotą rządową, poinformował, że zdarzyła się raz sytuacja, kiedy rządowym samolotem podróżowała tylko jego żona. Kuchciński przekonywał, że w związku z przelotami, kiedy na pokładzie samolotu towarzyszyli mu bliscy, nie doszło do złamania prawa. Zadeklarował też wpłatę 28 tys. zł na modernizację sił zbrojnych za lot żony.

W środę Prokuratora Okręgowa w Warszawie poinformowała, że trwa postępowanie sprawdzające ws. ewentualnych nieprawidłowości w związku z lotami marszałka Marka Kuchcińskiego.

Radio ZET/ŁS/PAP

C