Zamknij

W TVP Info wyliczano zasługi Kuchcińskiego. „Obrazek godny Russia Today”

08.08.2019 13:53
TVP Info
fot. Radio ZET

Marek Kuchciński w piątek złoży rezygnację z funkcji marszałka Sejmu. Tuż przed ogłoszeniem tej decyzji na antenie TVP Info transmitowano konferencję samorządowców z Bieszczad, którzy wyliczali zasługi Kuchcińskiego dla regionu. „Obrazek godny Russia Today” – napisał na Twitterze Marek Migalski. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Marek Kuchciński w towarzystwie Jarosława Kaczyńskiego ogłosił na specjalnie zorganizowanej konferencji w siedzibie PiS dymisję z funkcji marszałka Sejmu. Podkreślił, że podczas swojej działalności nie złamał prawa. Kuchciński wskazał ponadto, że „liczba lotów wywołująca kontrowersje była podyktowana dużą liczbą spotkań z mieszkańcami, często małych miejscowości, jakie odbywałem podczas swojej pracy”.

Przyjąłem bowiem model pracy marszałka, który działa nie tylko w Sejmie i w Warszawie, ale pracuje także w kraju i za granicą.

MAREK KUCHCIŃSKI

Marek Kuchciński rezygnuje. W TVP Info wyliczają sukcesy 

Widzowie TVP Info w oczekiwaniu na oświadczenie prezesa PiS i marszałka Sejmu mogli obejrzeć konferencję prasową w Ustrzykach Dolnych, na której wyliczano zasługi Marka Kuchcińskiego dla województwa podkarpackiego. Wydarzenie zorganizowali samorządowcy z powiatów bieszczadzkiego, leskiego oraz sanockiego.

„W sytuacji, gdy jako marszałek Sejmu we wczesnych godzinach odbywał spotkania w Warszawie lub był za granicą, a wieczorem miał spotkanie w Bieszczadach jakaż była możliwość dotarcia do celu” – napisali.

Zaznaczyli, że „w sytuacji bardzo aktywnego modelu sprawowania urzędu przez marszałka pozostałoby mu tylko albo zrezygnować z funkcji, albo w Bieszczady nie przyjeżdżać”.

Samorządowcy z bieszczadzkich gmin i powiatów stwierdzili, że dla nich „było i jest bardzo ważne, że możemy bardzo często i na miejscu spotykać się z parlamentarzystami reprezentującymi nasze społeczności”.

„Dlatego mamy moralne prawo, aby w zaistniałej sytuacji udzielić wsparcia panu marszałkowi. Jesteśmy wdzięczni za jego osobiste zaangażowanie i działania, które służą tym którzy żyją w Bieszczadach i tym którzy je odwiedzają” – podkreślili.

Zobacz także

„Ten kadr przejdzie do historii polskiego dziennikarstwa. Może z tym »dziennikarstwem« przesadziłem, ale obrazek godny Russia Today. Maładcy, @tvp_info” – napisał na Twitterze Marek Migalski. 

RadioZET.pl/PAP/Twitter