Zamknij

W służbowym mieszkaniu Kuchcińskiego mieszka jego syn? Jest komentarz marszałka

07.08.2019 14:33
Marek Kuchciński zabiera głos w sprawie służbowego mieszkania
fot. PAP

„Mój syn uczy się w Warszawie, w br. zdał maturę, nie pracuje i jak każdy nastolatek ma prawo mieszkać z ojcem. Atakowanie członków rodziny oponentów politycznych uważam za niestosowne” – pisze na Twitterze Marek Kuchciński. To reakcja na sugestie posła PSL Marka Sawickiego, który przekonywał w TOK FM, że w służbowym mieszkaniu marszałka zamieszkiwać może jego syn.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W wywiadzie dla TOK FM Marek Sawicki z PSL, zasugerował, że w służbowym mieszkaniu marszałka Kuchcińskiego zamieszkiwać może jego syn.

– Jeżeli dzisiaj dyskutujemy o demoralizacji marszałka Kuchcińskiego, to może warto by było zapytać, gdzie mieszka pracujący syn marszałka. Zapytajcie państwo, czy przypadkiem w mieszkaniu służbowym Kuchcińskiego nie mieszka cała jego rodzina – stwierdził poseł PSL.

– Jeśli osoba pracująca korzysta z mieszkania, które należy do posła, to jest kolejne nadużycie władzy – dodał.

Zobacz także

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź marszałka Sejmu. Kuchciński odniósł się do tych sugestii we wpisie na Twitterze.

„W związku z nieprawdziwymi informacjami przekazanymi przez jednego z posłów opozycji, wyjaśniam: mój syn uczy się w Warszawie, w br. zdał maturę, nie pracuje i jak każdy nastolatek ma prawo mieszkać z ojcem. Atakowanie członków rodziny oponentów politycznych uważam za niestosowne” – napisał Marek Kuchciński.

Zobacz także

W poniedziałek Marszałek Kuchciński, przepraszając za loty z rodziną flotą rządową, poinformował, że zdarzyła się raz sytuacja, kiedy rządowym samolotem podróżowała tylko jego żona. Tłumaczył jednak, że maszyna i tak musiała wrócić do Warszawy, w związku z tym lotu z żoną na pokładzie nie można było uznać za specjalnie zamówiony.

RadioZET.pl

C