Zamknij

Suski stracił stanowisko. Media: premierowi nie pasował jego sposób bycia

27.11.2019 13:15
Marek Suski
fot. Tomasz Jastrzębowski/Reporter

Marek Suski nie jest już szefem gabinetu politycznego w Kancelarii Premiera. Oficjalnych przyczyn jego odejścia nie podano, poseł przebywa obecnie na wypowiedzeniu. Pojawiły się już jednak spekulacje medialne dotyczące tego, czym mogła być spowodowana ta decyzja. 

Od lat funkcjonowali w otoczeniu Jarosława Kaczyńskiego, współpracowali z nim już w czasach Porozumienia Centrum. Trzy miesiące temu pierwszy z nich, Marek Kuchciński, stracił urząd marszałka Sejmu po tym, gdy na jaw wyszło, że wykorzystywał służbowe samoloty do prywatnych podróży i przewozu swoich krewnych i znajomych. 

Zobacz także

Niedawno z MSWiA odszedł z kolei Jarosław Zieliński, dotychczasowy wiceminister, któremu podlegała chociażby policja. Wsławił się m.in. tym, że policjanci musieli z okazji jednego z narodowych świąt przygotowywać konfetti na jego powitanie. Innym razem pojawiły się pogłoski, jakoby policja ochraniała jego dom w Suwałkach, czemu on później zaprzeczał.

Suski odchodzi. Nieoficjalnie: nie pasował Morawieckiemu

Teraz okazało się, że ich los podzielił Marek Suski, kolejny – wydawałoby się – wierny towarzysz prezesa PiS. Według nieoficjalnych doniesień „Super Expressu” całą trójkę „dopadł gniew prezesa” i mieli oni stanowić zbytnie obciążenie wizerunkowe dla partii. 

Najbardziej tajemniczo rysuje się odejście Suskiego, który dotychczas pełnił funkcję szefa gabinetu politycznego w Kancelarii Premiera. Nieoficjalnie – jak pisze „SE” – Mateusz Morawiecki „nie był w stanie znieść jego specyficznego sposobu bycia”.

Zobacz także

A jak do sprawy odnosi się sam zainteresowany? „Nie będę tego komentował. Rozstaliśmy się w zgodzie, jestem na wypowiedzeniu” – powiedział Suski w rozmowie z „SE”, który przypomina, że zarówno jemu, jak i Zielińskiemu, z uwagi na fakt, iż podjęli się teraz niżej płatnej pracy, przez najbliższe trzy miesiące należy się tzw. dodatek wyrównawczy do wynagrodzenia. 

RadioZET.pl/se.pl