Suski o sztabie wyborczym PO: Walka wyborcza będzie bardzo ostra

26.06.2019 18:52
Suski o sztabie wyborczym PO: Walka wyborcza będzie bardzo ostra
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Marek Suski jest przekonany, że walka wyborcza PiS z Platformą Obywatelską, której sztabem wyborczym pokieruje Krzysztof Brejza, będzie jesienią tego roku bardzo ostra. „To człowiek, który nie przebiera w słowach” - podsumowuje posła Brejzę szef gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego.

Opozycja ogłosiła dziś skład sztabu, który popracuje na wynik w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu. Szefem sztabu został poseł Krzysztof Brejza, znany z wnikliwych pytań o decyzje i zarobki obecnej władzy. W gronie odpowiedzialnych za kampanię wyborczą są też posłowie Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) i Adam Szłapka (Nowoczesna), ale też Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska) oraz prezydenci miasta: Jacek Karnowski (Sopot) i Hanna Zdanowska (Łódź). 

Zobacz także

Wyborcze przygotowania w gronie opozycji nie uszły uwadze rządzącym. Personalny skład sztabu PO ocenił szef sztabu premiera, poseł Marek Suski.

Myślę, że będzie to kampania bardzo ostra, być może najostrzejsza w dotychczasowej historii wyborów w Polsce. Brejza to człowiek, który nie przebiera w słowach

Marek Suski, szef gabinetu premiera, dla Polskiego Radia 24

Sztabem PiS w wyborach parlamentarnych pokieruje b. szef MSWiA a dzisiejszy europoseł Joachim Brudziński. W gronie odpowiedzialnych za kampanię jest też europoseł Tomasz Poręba i b. premier Beata Szydło (szefowa rady programowej).

RadioZET.pl/PAP/Twitter