Zamknij

Poseł PiS: Od dzisiaj mamy rząd mniejszościowy. Sytuacja jest poważna

18.09.2020 08:46
Marek Suski, kryzys w rządzie
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Marek Suski wieści koniec koalicji i rząd mniejszościowy. Zwolennik „piątki dla zwierząt”, która podzieliła rządzących, powiedział że posłowie PiS, którzy opowiedzieli się przeciwko pakietowi ustaw, zostaną wykluczeni z partii.

Piątka dla zwierząt podzieliła PiS i koalicję rządzącą. Dowodzą tego nerwowe ruchy i komentarze w obozie Zjednoczonej Prawicy.

- Od dzisiaj mamy rząd mniejszościowy. Sytuacja jest poważna, ale Polska ma rząd i ma dobry rząd, tylko rzeczywiście mniejszościowy – powiedział wprost poseł PiS Marek Suski w TVN24.

Koniec rządu Zjednoczonej Prawicy? Marek Suski: Mamy rząd mniejszościowy

Wykluczył tym samym możliwość pogodzenia zwolenników i przeciwników tzw. piątki dla zwierząt, pakietu ustaw, który dziś w środku nocy przegłosował Sejm. Przeszedł on głosami większości PiS i opozycji, przy sprzeciwie Solidarnej Polski, większości Porozumienia i PSL.

Zobacz także

Konsekwencje zapowiedział też Krzysztof Sobolewskim, szef komitetu wykonawczego PiS. - Jesteśmy na etapie postkoalicyjnym, nie wykluczamy rządu mniejszościowego; dziś będą podjęte decyzje w kwestii zawieszenia w prawach członków PiS posłów, którzy byli przeciwni bądź wstrzymali się podczas głosowania nad projektem noweli ustawy o ochronie zwierząt – powiedział w TVP Sobolewski.

RadioZET.pl/PAP/TVN24