Zamknij

Morawiecki o raporcie CBA o Banasiu: Oczekujemy dymisji. Jeśli nie, mamy plan B

29.11.2019 11:59
Mateusz Morawiecki
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Premier zapowiedział, że liczy iż szef NIK, Marian Banaś, jeszcze dziś poda się do dymisji. To wnioski z raportu CBA, z którym zapoznał się już Mateusz Morawiecki. „Jeśli tak się nie stanie, mamy plan B” – zapowiedział szef rządu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mateusz Morawiecki zapoznał się z raportem końcowym dotyczącym oświadczeń majątkowych Mariana Banasia. Już ze wstępnych informacji wynikało, że są w nich liczne rozbieżności.

W PiS mówią już otwarcie o oczekiwanej rezygnacji Mariana Banasia. Szefa Najwyższej Izby Kontroli nie można odwołać – na mocy Konstytucji może jedynie sam zrezygnować z urzędu. Główny zainteresowany nie zapowiadał wcześniej, że zrezygnuje - po bezpłatnym urlopie, na który udał się po emisji Superwizjera, wrócił do pracy.

Zobacz także

Zapoznałem się z raportem CBA w sprawie pana Mariana Banasia i doszedłem do przekonania, że wnioski z tego raportu powinny skłonić pana Banasia do podania się do dymisji

premier Mateusz Morawiecki

Szef rządu liczy na honorowe rozwiązanie sprawy. Zapowiedział jednak, że PiS ma plan, jeśli Banaś nie zrezygnuje dobrowolnie.

Zobacz także

Myślę, że Marian Banaś poda się dziś do dymisji, jeśli się tak nie stanie, mamy plan B

Mateusz Morawiecki

Sprawa pozostaje rozwojowa. Szef NIK nie odniósł się do ustaleń kierownictwa PiS. Do tematu wrócimy.

RadioZET.pl/PAP