Zamknij

Banaś nie poda się do dymisji. Szef NIK opublikował specjalne oświadczenie

04.12.2019 14:50

– Byłem gotów złożyć rezygnację z urzędu szefa NIK; stałem się przedmiotem brutalnej gry politycznej – przekonuje Marian Banaś w specjalnym wideo-oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej NIK.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Marian Banaś zadeklarował, że nie poda się do dymisji.

Zobacz także

– Dziś pojawiły się wątpliwości związane z moją przeszłością. Uważam je za kłamliwe i krzywdzące. Jestem gotów odpowiedzieć na każde pytanie śledczych i wyjaśnić wszelkie ich wątpliwości – powiedział prezes NIK.

– Jeśli zajdzie taka potrzeba, jestem gotów zrzec się immunitetu prezesa NIK. Jednocześnie będę zdecydowanie stawał w obronie mojego dobrego imienia i mojej rodziny – dodał Banaś.

Zobacz także

– Pragnę podkreślić, że zostałem powołany na urząd prezesa NIK z zachowaniem wszystkich procedur. Tylko stabilne kierownictwo jest w stanie zapewnić prawidłową pracy izby i wypełnianie jej konstytucyjnych obowiązków. Nigdy nie mówiłem o sobie, że jestem człowiekiem wolnym od błędów. Nie podkreślałem działalności w opozycji antykomunistycznej w latach 70. i 80. Wręcz przeciwnie. Kiedy odrodziła się Rzeczpospolita, stałem się lojalnym i rzetelnym urzędnikiem pracującym dla dobra ojczyzny – oświadczył szef NIK.

RadioZET.pl