Zamknij

Banaś odwleka urlop. Najpierw chce zrobić porządek w NIK

26.09.2019 09:32
Marian Banaś przed urlopem wprowadzi zmiany w NIK. Ma go zastąpić Magdalena Motylow
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Marian Banaś zapowiedział urlop, ale najpierw chce wprowadzić zmiany w NIK. Pod jego nieobecność ma tam szefować Małgorzata Motylow, bliska znajoma Marty Kaczyńskiej.

Marian Banaś, były minister finansów, który od sierpnia szefuje w NIK, jest obecnie w centrum zainteresowania. To po ujawnionej przez dziennikarzy "Superwizjera" TVN sprawie 400-metrowej kamienicy w atrakcyjnej dzielnicy Krakowa.

Przypomnijmy, że szef NIK miał od 2014 r. wyjątkowo tanio wynajmować ją sutenerom. Jak sam tłumaczył w TVP, kamienicę dostał od żołnierza Armii Krajowej. Budynek natomiast od 2016 roku miał być zabezpieczeniem spłaty kredytu dla firmy, której współwłaścicielem jest syn Mariana Banasia, co w oświadczeniu majątkowym nie zostało odnotowane (więcej o sprawie "kamienicy Banasia" czytaj tutaj).

Zobacz także

Banaś przesuwa urlop

Teraz majątek Banasia bada CBA, a on sam zapowiedział, że idzie na bezpłatny i bezterminowy urlop. Urlop miał rozpocząć w czwartek, ale Banaś przesunął go na piątek, bo najpierw szef NIK szykuje zmiany we władzach Izby. Chodzi o odwołanie wszystkich trzech dotychczasowych wiceprezesów i zastąpienie ich jednym. Nowy wiceprezes miałby zastępować Banasia podczas jego urlopu.

Ma nim zostać pracująca w NIK od 2001 roku Małgorzata Motylow, która zresztą – jak pisze w czwartek „Fakt” – jest zaprzyjaźniona z Martą Kaczyńską.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/Fakt/Superwizjer