Priorytet szefa MSWiA: Zagwarantowanie pełnego prawa do głoszenia poglądów

14.08.2019 21:55
Mariusz Kamiński
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Mariusz Kamiński, nowy szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, zapewnił na antenie TVP Info, że jego głównym celem na czas kampanii wyborczej będzie zapewnienie obywatelom swobodnego pola do dyskusji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Mariusz Kamiński został szefem MSWiA w środę, gdy odebrał nominację od prezydenta Andrzeja Dudy. Tekę ministra łączy z koordynacją służbami specjalnymi. Zapytany w TVP Info o priorytety na trudny czas kampanii wyborczej Kamiński mówił o zagwarantowaniu przestrzeni do swobodnej debaty.

Chcę jasno powiedzieć, że priorytetem dla mnie jest zapewnienie wszystkim obywatelom, niezależnie od ich poglądów politycznych, pełnego prawa do swobodnego głoszenia ich poglądów w okresie kampanii wyborczej

Mariusz Kamiński, w TVP Info

Zaznaczył, że swoboda wypowiedzi nie oznacza jednocześnie „aktów agresji, przez żadne zastraszanie, niezależnie od poglądów. Kamiński odniósł się też do światopoglądowego sporu, którym żyje dziś Polska. Pytany o swobodę marszów LGBT odrzekł, że „każdy ma prawo głosić swoje poglądy.

Zobacz także

- Nie zawsze musimy się z tym zgadzać, możemy ze sobą polemizować, ale w sposób cywilizowany.

Zaznaczył, że służby państwa czuwają nad tym, by nie przekraczano granicy „przyzwolenia i tolerancji”. Wspomniał w tym miejscu kwestię obrazy uczuć religijnych innych osób:

Jeśli ktoś w sposób świadomy obraża uczucia religijne innych osób, jeżeli ktoś dopuszcza się profanacji świętych dla wielu Polaków, musi liczyć się z reakcją państwa

szef MSWiA

RadioZET.pl/TVP Info