Zamknij

Marsz "Na Warszawę". Strajk Kobiet ujawnia szczegóły piątkowej manifestacji

29.10.2020 17:14
Marsz na Warszawę
fot. PAP

Nie zdemolujmy jutro Warszawy - apeluje Strajk Kobiet i zapewnia, że piątkowa manifestacja w stolicy będzie największą z wszystkich dotychczasowych.

Strajk Kobiet organizuje w piątek 30 października wielki marsz pod hasłem "Na Warszawę". Ma on być największą z dotychczasowych manifestacji po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

- Spotykamy się w trzech miejscach. Na alejach Ujazdowskich przed KPRM, bo Morawiecki powiedział, żeby w niego uderzać, a nie w innych, więc idziemy. Dalej Plac Zamkowy i Plac Zawiszy - najbliżej siedziby zła, czyli PiS. Gdzie pójdziemy, to się okażę - ogłoszono podczas konferencji prasowej.

Marsz "Na Warszawę". W piątek wielka manifestacja w obronie praw kobiet

To jednak nie wszystko, bo protesty będą kontynuowane od poniedziałku. - W poniedziałek blokady miast, a w środę łańcuch solidarności - zapowiada Marta Lempart.

Strajk Kobiet apeluje o to, aby jutrzejsza manifestacja przebiegła pokojowe i spokojnie. - Nie zdemolujmy jutro Warszawy - proszą liderki organizacji.

Zobacz także

Marta Lempart przypomniała także, żeby "nie przyjmować żadnych mandatów". - Do niczego się nie przyznajemy, odmawiamy składania wyjaśnień - tłumaczyła.

Zobacz także

- Możemy spodziewać się prowokacji i agresji. Musimy trzymać się razem. Nie spacerujmy w pojedynkę, szczególnie w trakcie powrotu do domu - podkreśliła z kolei Klementyna Suchanow.

RadioZET.pl/ Onet.pl/ Polsat News