Zamknij

Elżbieta Witek spotka się z Marianem Banasiem. Znamy termin i miejsce spotkania

20.02.2020 18:00
Banaś
fot. Zbyszek Kaczmarek/Reporter

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaprosiła w czwartek prezesa NIK Mariana Banasia wraz z kierownictwem Izby na spotkanie, które jest zaplanowane na piątek o godz. 11.30 w Sejmie - poinformował Polską Agencję Prasową dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

- Marszałek Sejmu zaprosiła dziś prezesa NIK wraz z kierownictwem Izby na spotkanie. Jest zaplanowane na piątek o godz. 11.30 w Sejmie - przekazał Grzegrzółka.

W środę, na zlecenie prokuratury w Białymstoku, funkcjonariusze CBA przeprowadzili przeszukania w 20 miejscach na potrzeby śledztwa dotyczącego m.in. podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych Banasia. Po południu CBA weszło także do siedziby NIK, w tym do gabinetu szefa Izby.

Sprawa Mariana Banasia. Szef NIK zażądał spotkania z marszałek Sejmu

W związku z wczorajszymi bezprawnymi działaniami Prokuratury Regionalnej w Białymstoku oraz funkcjonariuszy CBA, jakie miały miejsce w siedzibie NIK, informuję państwa, że w tej sprawie oczekuję niezwłocznego spotkania z marszałek Sejmu panią Elżbietą Witek" - poinformował dziennikarzy w czwartek po południu szef NIK.

Zobacz także

Dodał przy tym, że jako prezes NIK "stanowczo sprzeciwia się naruszeniu konstytucyjnej zasady niezależności NIK". - Niezależność NIK traktuję priorytetowo i będę jej bronić wszystkimi dostępnymi prawnie środkami - podkreślił Banaś.

RadioZET.pl/PAP