Porozumienie opozycji w sprawie marszałka Senatu. Nazwisko poznamy w piątek

07.11.2019 23:46
Marszałek Senatu
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/ REPORTER

Podczas spotkania szefa PO Grzegorza Schetyny, szefa SLD Włodzimierza Czarzastego i prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza ustalono kandydatów w prezydium Senatu z marszałkiem, który ma pochodzić z Koalicji Obywatelskiej, wicemarszałkowie - z lewicy, PSL oraz z senatorów niezależnych. Nazwiska mamy poznać w piątek rano podczas wspólnej konferencji prasowej KO, Lewicy i PSL.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do spotkania liderów opozycyjnych ugrupowań doszło w czwartek po południu. Trwało ono trzy godziny i przebiegło w dobrej atmosferze. Z informacji PAP wynika, że Schetyna, Czarzasty i Kosiniak-Kamysz ustalili między sobą skład prezydium Senatu, które ma się składać z marszałka pochodzącego z Koalicji Obywatelskiej oraz wicemarszałków z Lewicy, PSL oraz senatorów niezależnych.

O godz. 9.30 w Sejmie na odbyć się konferencja prasowa, na której liderzy KO, Lewicy i PSL przedstawiają swojego kandydata na marszałka Senatu oraz kandydatów do prezydium izby.

Prezes PSL i szef SLD mieli podczas spotkania dać wolną rękę liderowi PO we wskazaniu senatora niezależnego, który byłby - w jego opinii - najlepszym kandydatem, aby sprawować funkcję wicemarszałka.

Zobacz także

Opozycja w wyniku wyborów parlamentarnych ma w Senacie większość - 51 przedstawicieli, w tym Koalicja Obywatelska - 43.

Zobacz także

W niedawnych wyborach PiS uzyskał 48 mandatów w Senacie. Koalicja Obywatelska – 43 mandaty, PSL – trzy, a SLD – dwa. W Senacie zasiądą także Lidia Staroń (Komitet Wyborczy Wyborców Lidia Staroń – Zawsze po stronie ludzi) oraz Wadim Tyszkiewicz (Komitet Wyborczy Wyborców Wadim Tyszkiewicz), Krzysztof Kwiatkowski (Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Kwiatkowskiego) oraz Stanisław Gawłowski (Komitet Wyborczy Wyborców Demokracja Obywatelska).

RadioZET.pl/PAP