Zamknij

Chcą zakazać marszów równości. Kolejna ofensywa ludzi Kai Godek

09.11.2020 17:07
Stop LGBT, Kaja Godek
fot. Piotr Molecki/East News

Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy „Stop LGBT”, zakazujący tzw. parad równości. Ponad 200 tysięcy podpisów przekazali przedstawiciele fundacji  Życie i Rodzina, Kaja Godek i Krzysztof Kasprzak.

Ustawa „Stop LGBT” będzie procedowana w polskim parlamencie. Środowiska prawicy idą za ciosem – gdy jeszcze nie ucichły protesty po wyroku Trybunały Konstytucyjnego, zaostrzającym prawo aborcyjne, pojawiła się kolejna światopoglądowa iskra.

Zwolennicy tradycji i rodziny chcą zakazania marszów równości. Symboliczne przekazanie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy przekazali dziś do Sejmu Kaja Godek i Krzysztof Kasprzak.

Nie tylko aborcja. Kaja Godek chce ukrócenia marszów równości

Jego zapisy zakładają też zakaz organizowania „wszelkich manifestacji, których celem jest kwestionowanie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, ale też propagowanie związków partnerskich, małżeństw jednopłciowych, adopcji i przysposobienia dzieci przez pary jednopłciowe czy innej niż heteroseksualna orientacji płciowej”.

Zobacz także

W projekcie ustawy pojawia się też zapis o ochronie symboli religijnych i patriotycznych. - W 2019 roku jeździliśmy w okolice parad równości, obserwowaliśmy, jak one wyglądają i widzieliśmy, że dochodzi na nich do łamania polskiej konstytucji, profanowania symboli religijnych, patriotycznych, narodowych – powiedział Kasprzak, powołując się na artykuł Konstytucji o związku małżeńskim mężczyzny i kobiety. Zapomina jednak o innych zapisach z Konstytucji - o wolności zgromadzeń (art. 57) i poglądów (art. 54).

Pierwsze czytanie projektu ma nastąpić do trzech miesięcy od złożenia projektu, czyli najpóźniej w lutym 2021 roku. - Spodziewamy się, że w połowie stycznia odbędzie się pierwsze czytanie, później będziemy oczekiwać szybkiej pracy w komisjach – ocenił Kasprzak.

Zobacz także

Pod inicjatywą podpisało się 200 tysięcy ludzi, dwa razy więcej niż wymaga polskie prawo.

RadioZET.pl/PAP