Zamknij

Marta Olszewska nie żyje. Żona b. premiera Jana Olszewskiego zmarła nad ranem

05.04.2020 15:47
Marta Olszewska nie żyje. Żona b. premiera Jana Olszewskiego zmarła nad ranem
fot. PAP/Leszek Szymański

W niedzielę nad ranem zmarła Marta Olszewska, wdowa po nieżyjącym już byłym premierze Janie Olszewskim. Była dziennikarką i działaczką opozycji antykomunistycznej, odznaczoną przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O śmierci Marty Olszewskiej, żony śp. Jana Olszewskiego, poinformowali w niedzielę: Fundacja im. Janusza Kurtyki oraz były szef MON Antoni Macierewicz.

Zobacz także

Dziś nad ranem zmarła Marta Olszewska z domu Miklaszewska, żona śp. premiera Jana Olszewskiego i matka działacza niepodległościowego Marka Majle. Odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Polonia Restituta przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w 2007 roku została członkiem Kapituły Orderu

- napisał Macierewicz na Facebooku.

"Żegnamy Cię Marto"

Jak dodał, żona zmarłego przed rokiem Jana Olszewskiego była wybitną dziennikarką m.in. "Tygodnika Solidarność" i prasy podziemnej, działaczką opozycji niepodległościowej, autorką sprawozdań z procesów robotników z Ursusa, morderców błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki oraz pierwszego wywiadu z płk. Ryszardem Kuklińskim.

Zobacz także

Żegnamy Cię Marto. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie

- napisał polityk PiS.

Zobacz także

Jan Olszewski - adwokat, publicysta i polityk (od grudnia 1991 r. do czerwca 1992 r. premier) zmarł 7 lutego 2019 roku.

 

RadioZET.pl/PAP