Zamknij

Była szefowa "Wiadomości" w państwowej spółce? WP: zatrudniła ją Poczta Polska

31.03.2021 14:30
Była szefowa "Wiadomości" w państwowej spółce? WP: zatrudniła ją Poczta Polska
fot. shutterstock

Marzena Paczuska, była szefowa "Wiadomości" TVP dostała pracę w Poczcie Polskiej, która podlega Jackowi Sasinowi – poinformowała Wirtualna Polska. Wedlug informacji uzyskanych przez WP wieloletnia dziennikarka Telewizji Polskiej będzie współpracowniczką działu zarządzania relacjami z pracownikami.

  • Marzena Paczuska, była szefowa Wiadomości, członek zarządu TVP i dziennikarka Telewizji Polskiej od marca współpracuje z Pocztą Polską – poinformowała WP
  • Poczta Polska nie chciała zdradzić, czy zatrudniła byłą dziennikarkę TVP. Potwierdziliśmy informację w trzech różnych źródłach - czytamy na WP
  • To skandal, że zwalnia się naszych pracowników, a ściąga ludzi z zewnątrz – tak decyzję o zatrudnieniu Paczuskiej skomentowali pocztowi związkowcy

Marzena Paczuska 1 marca rozpoczęła pracę w Poczcie Polskiej. Współpracuje z działem zarządzania relacjami z pracownikami - poinformowała WP i dodała: - Potwierdzenie tej informacji było nie lada wyzwaniem. Państwowa spółka nie chce chwalić się nawiązaniem współpracy z osobą o tak znanym nazwisku.

Poczta nie chciała potwierdzić, czy Paczuska została zatrudniona. Zasłaniała się przepisami o ochronie danych osobowych. Była szefowa "Wiadomości" w rozmowie z WP powiedziała, że jest osobą prywatną i nie ma żadnych związków z jakąkolwiek instytucją publiczną czy SSP. "W związku z tym stanowczo domagam się respektowania mojej prywatności, którą gwarantuje mi prawo. Jakiekolwiek naruszenie mojej prywatności, mimo przekazanych Panu zastrzeżeń, spotka się ze zdecydowaną reakcją prawną" – dodała. 

Marzena Paczuska była szefową "Wiadomości" do 2017 roku. Po tym, jak została odwołana, pracowała jako doradca prezesa Jacka Kurskiego, a później znalazła się w zarządzie TVP. Stało się to pod naciskiem prezydenta Andrzeja Dudy, który m.in. od jej powołania uzależnił podpisanie dofinansowania dla TVP i mediów publicznych. Paczuską później zawieszono, a następnie odwołano.

Marzena Paczuska zatrudniona na Poczcie Polskiej. "To skandal, jak traktuje się pracowników"

Jak napisała WP, informację o zatrudnieniu Paczuskiej potwierdzono w trzech źródłach. Portal podał, że przełożonym Marzeny Paczuskiej jest Marek Makuch, były radny PiS, obecnie dyrektor Pionu Kapitału Ludzkiego w Poczcie Polskiej S.A., a w przeszłości dyrektor ośrodka administracji oraz dyrektor biura spraw korporacyjnych w Telewizji Polskiej.

Decyzję o zatrudnianiu Paczuskiej skrytykowali pocztowi związkowcy. - To skandal, w jaki sposób kierownictwo spółki traktuje pracowników. Od ubiegłego roku trwa redukcja zatrudnienia, a z drugiej strony w firmie wciąż pojawiają się nowi pracownicy na eksponowanych stanowiskach z wysokimi wynagrodzeniami - powiedział Wirtualnej Polsce Piotr Moniuszko, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty. Jak podała spółka, w 2020 roku ponad 3 tys. pracowników PP odeszło w ramach dobrowolnych zwolnień.

RadioZET.pl/WP