Zamknij

Klub PiS wskazał kandydata na premiera. Kto marszałkiem Sejmu i Senatu?

24.10.2019 20:08
Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki
fot. Piotr Molecki/East News

Klub parlamentarny PiS rekomendował kandydatów na funkcję marszałka Sejmu, marszałka Senatu oraz premiera – oświadczył szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Jarosław Kaczyński podczas wyjazdowego posiedzenia klubu dziękował politykom za pracę podczas kampanii wyborczej oraz mobilizował także do dalszej aktywności przed wyborami prezydenckimi. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jarosław Kaczyński na wyjazdowym posiedzeniu nowego klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości w podwarszawskim Ożarowie Mazowieckim przedstawił kandydatów partii na stanowiska marszałków Sejmu, Senatu oraz funkcję premiera. 

Nasz klub będzie rekomendował Elżbietę Witek na marszałka Sejmu IX kadencji, że naszym kandydatem w wyborach na marszałka Senatu będzie Stanisław Karczewski oraz że nasz klub będzie rekomendował Mateusza Morawieckiego na funkcję premiera rządu RP

RYSZARD TERLECKI

Kaczyński - według źródła PAP – zaznaczył jednocześnie, że propozycje te musi jeszcze zaakceptować komitet polityczny PiS.

- Posiedzenie komitetu ma się odbyć w przyszłym tygodniu, podobnie jak spotkanie prezydiów partii wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy – powiedział PAP jeden z polityków PiS.

Informację tę potwierdził Terlecki, który mówił dziennikarzom, że w przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie kierownictwa partii, czyli „Prezydium Komitetu Politycznego z liderami sojuszniczych partii i tam zapadną decyzje co do składu przyszłego rządu”.

Zobacz także

Kaczyński mobilizuje przed wyborami prezydenckimi 

Prezes PiS dziękował politykom ugrupowania za ich pracę podczas niedawnej kampanii wyborczej. Zwracał jednocześnie uwagę, że popełniono pewne błędy oraz że należy z nich wyciągnąć wnioski.

- Prezes podkreślał jednocześnie, że musimy dalej ciężko pracować, bo przed nami kampania i wybory prezydenckie i musimy wspierać w niej Andrzeja Dudę – przekazał jeden z polityków PiS uczestniczący w czwartkowym spotkaniu.

RadioZET.pl/PAP