Zamknij

Premier: W walce z pandemią popełniamy błędy, ale staramy się na nich uczyć

02.12.2020 20:19
Mateusz Morawiecki o koronawirusie, Q&A
fot. Mateusz Morawiecki Facebook

W walce z pandemią koronawirusa popełniamy błędy, ale staramy się na tych błędach uczyć – powiedział w sesji pytań i odpowiedzi na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Wspomniał, że takowym błędem było zbyt późne poinformowanie o zamknięciu cmentarzy na 1 listopada. 

Premier Mateusz Morawiecki został zapytany o błędy, jakie rząd popełnił w wielomiesięcznej walce z pandemią koronawirusa. - Generalnie oczywiście, że popełnialiśmy błędy i muszę z pokorą powiedzieć, że zapewne będą się one zdarzać w przyszłości, ale staramy się na tych błędach uczyć - odpowiedział premier.

Przytaczając szczegóły wspomniał o decyzji o zamknięciu cmentarzy, którą ogłosił na kilka godzin przed wejściem w życie.

Premier Morawiecki o zamknięciu cmentarzy: Tutaj zabrakło wyobraźni

- Można było spróbować przewidzieć gwałtowny przyrost (zakażeń - PAP) na tydzień przed zamknięciem cmentarzy, bo zamknąć cmentarze na dwa lub trzy dni wcześniej, to efekt byłby bardzo podobny. Bardzo wielu ludzi pojechałoby na cmentarze w dniach poprzedzających dzień zamknięcia, ale można było - może tutaj zabrakło nam wyobraźni - zamknąć, czy poinformować o tym dwa tygodnie wcześniej - powiedział Morawiecki.

Zobacz także

Na usprawiedliwienie wspomniał, że „cały czas jeszcze żyliśmy nadzieją, i takie informacje otrzymywaliśmy od naszych doradców, ekspertów, analityków, epidemiologów, że może te cmentarze będą mogły być otwarte”.

RadioZET.pl/PAP