Zamknij

Mateusz Morawiecki nowym wiceprezesem PiS? "Będzie taka kandydatura"

30.06.2021 12:54
Kaczyński i Morawiecki
fot. Jakub Kaminski/East News

Mateusz Morawiecki będzie kandydatem na wiceprezesa PiS podczas spotkania Rady Politycznej w niedzielę. - Z pewnością zostanie wybrany, jeśli wszystko odbędzie się zgodnie z planem - poinformował w środę wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

W sobotę 3 lipca odbędzie się statutowo-wyborczy kongres Prawa i Sprawiedliwości, na którym odbędą się wybory m.in. szefa partii. Dzień później zbierze się nowa Rada Polityczna, która wybierze nowych wiceprezesów ugrupowania, Komitet Polityczny i Sekretarza Generalnego. Ponadto w sobotę podjęta zostanie uchwała w sprawie reorganizacji okręgów. Początkowo kongres PiS miał się odbyć jesienią ubiegłego roku, jednak został przeniesiony z powodu pandemii koronawirusa

Mateusz Morawiecki kandydatem na wiceprezesa PiS

Ryszard Terlecki pytany przez dziennikarzy, czy Mateusz  Morawiecki zostanie wiceprezesem PiS, odparł: "Będzie taka kandydatura na Radzie Politycznej". - Z pewnością zostanie wybrany, jeżeli wszystko się odbędzie zgodnie z planem - dodał wicemarszałek Sejmu oraz szef klubu PiS.

W tej chwili wiceprezesami PiS są: Beata Szydło, Joachim Brudziński, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak i Mariusz Kamiński. Od pewnego czasu pojawiają się spekulacje, że do tego grona miałby dołączyć obecny premier. 

Jarosław Kaczyński pełni funkcję prezesa ugrupowania nieprzerwanie od stycznia 2003 roku. Zastąpił wówczas na tym stanowisku swojego brata, późniejszego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który - jako pierwszy prezes partii - kierował ugrupowaniem w latach 2001-2003. Jarosław Kaczyński kilkukrotnie deklarował w mediach, że jeśli zostanie teraz wybrany na prezesa partii, będzie to jego ostatnia kadencja. 

RadioZET.pl/PAP

C