Zamknij

Mateusz Morawiecki w Kolnie: Wywiązaliśmy się z 500 plus z nawiązką

25.08.2019 14:25
Mateusz Morawiecki Kolno
fot. PAP

Premier Mateusz Morawiecki wizytuje dziś podlaskie Kolno. W trakcie wystąpienia podsumował zbliżającą się do końca kadencję rządów Prawa i Sprawiedliwości. „Naszym głównym zobowiązaniem była zmiana życia polskich rodzin i program 500 plus. Wywiązaliśmy się z tego – mówił w niedzielę, 25 sierpnia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mateusz Morawiecki bierze udział w II Ogólnopolskim Święcie „Wdzięczni polskiej wsi”. Premier porównał koniec kadencji do czasu po żniwach, gdy prezentuje się główne plony. Oświadczył, że rząd wywiązał się z głównego postulatu z nawiązką. Powiedział o tym wspominając rozszerzenie programu Rodzina 500 plus na wszystkie dzieci. 

Naszym głównym zobowiązaniem była zmiana życia polskich rodzin i program 500 plus. Wywiązaliśmy się z tego z nawiązką

Mateusz Morawiecki, w Kolnie

Następnie zachwalał rolniczą tradycję, przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Zobacz także

- Polska tradycja przechowywana przez rolników jest zaczynem przekazywanym przyszłym pokoleniom, jest pięknym snopem, w którym ukryte są polskie wartości - mówił Morawiecki.

PiS obiecuje 1000 zł dopłat za szkody spowodowane suszą

Premier i minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski, zapewnili też w Kolnie, że rolnicy, których straty z tytułu suszy wyniosły w tym roku ponad 70 procent od hektara, będą mogli liczyć na pomoc państwa. Jednorazowe dotacje, w kwocie 1000 złotych, mają ruszyć we wrześniu. Czy w ten sposób, na miesiąc przed wyborami, rządzący przekonają do siebie elektorat na wsiach?

Będziemy starali się, żeby pierwsze wypłaty pomocy dla rolników, związanej z suszą nastąpiły już we wrześniu

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa

Wtórował mu premier Morawiecki.

-Polskie państwo musi też w biedzie pomagać polskiemu rolnikowi. Polskie państwo jest po to, żeby wspierać w trudnych momentach – powiedział Morawiecki.

Koszt dopłat oszacował na 1-2 miliardy złotych.

RadioZET.pl/PAP