Zamknij

Premier prosi o przekazanie stadionu Skry. 'Wyremontujemy go za Trzaskowskiego'

23.06.2020 10:21
Mateusz Morawiecki
fot. East News/Tomasz Jastrzebowski

Mateusz Morawiecki zaapelował o przekazanie stadionu "Skry" w Warszawie, aby z okazji jego 100-lecia wykonać remont za Rafała Trzaskowskiego.

Na wtorkowej konferencji zorganizowanej na stadionie "Skry" w Warszawie premier Mateusz Morawiecki prosił o przekazanie stadionu. "Chcemy na 100-lecie stadionu wykonać jego remont za prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego" - przekazał szef rządu.

Mateusz Morawiecki: chcemy wyremontować stadion "Skry"

Mateusz Morawiecki podczas konferencji stwierdził, że jest to "stadion widmo" i "symbol nieudolności" oraz "niespełnionych obietnic" Rafała Trzaskowskiego.

Zobacz także

"Wyciągamy rękę do Rafała Trzaskowskiego i prosimy o przekazanie tego stadionu, bo za rok ten stadion, +Skra Warszawa+, będzie przeżywał piękny jubileusz 100-lecia i na to 100-lecie chcemy wykonać remont za pana Rafała Trzaskowskiego i my ten remont wykonamy, tylko jeśli Miasto Stołeczne Warszawa przekaże ten piękny stadion z tradycjami, który był dumą polskich sportowców" - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

W tej sprawie głos zabrał stołeczny ratusz.

Wyłączną i jedyną okolicznością powstrzymującą m.st. Warszawa przed rozpoczęciem modernizacji obiektów "Skry" jest brak dobrowolnego wydania nieruchomości przez przedstawiciela stowarzyszenia RKS "Skra"

- przekazała rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka.

RadioZET.pl/PAP