Zamknij

Premier po publikacji ws. Koteckiej: Kiedyś mówiono o takich "damscy bokserzy"

26.02.2020 14:41
Mateusz Morawiecki
fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Politycy PiS odnoszą się do dzisiejszej publikacji „Gazety Wyborczej” o powiązaniach żony Zbigniewa Ziobro, Patrycji Koteckiej, z półświatkiem przestępczym. Premier Mateusz Morawiecki uznał publikację za kolejny „osobliwy” atak na żonę ważnego urzędnika państwowego.

Patrycja Kotecka miała w przeszłości powiązania z półświatkiem przestępczym – to wnioski z obszernej relacji dwóch gangsterów w „Gazecie Wyborczej”. Do obszernej lektury red. Wojciecha Czuchnowskiego odnoszą się najważniejsi politycy w państwie.

Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego dziennik przybrał taktykę uderzania w żony urzędników państwowych.

Zobacz także

Zamiast krytyki (nieważne uzasadnionej czy nie) osób pełniących funkcje publiczne wolą atakować ich żony... Kiedyś mówiono o takich: damscy bokserzy.

- napisał premier na Facebooku.

Do kontrowersyjnego artykułu odniósł się też europoseł Patryk Jaki. Powoływanie się na zeznania świadków koronnych uznał za stosowanie chwytów na poziomie Zbigniewa S.

Do materiału odniosła się sama żona ministra. Na łamach wpolityce.pl nie zagroziła wprawdzie pozwem, niemniej wystosowała ostre oświadczenie, uznając, że dziennik powołuje się na mafijnego konfabulanta.  

RadioZET.pl/Twitter