Zamknij

Morawiecki zauroczył się hymnem szkoły. „To przepiękna fraza, dziękuję za nią”

19.06.2019 13:38
Morawiecki zauroczył się hymnem szkoły. „To przepiękna fraza, dziękuję za nią”
fot. PAP

Mateusz Morawiecki wziął udział w zakończeniu roku szkolnego 2018/2019 w II Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie. Szczególną uwagę premiera przykuł tekst szkolnego hymnu. 

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Mateusz Morawiecki podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego zwrócił uwagę na frazę odśpiewanego wcześniej hymnu szkoły.

W hymnie waszej szkoły była taka fraza, że będziecie zawsze dbać o prawdę, to przepiękna fraza, dziękuję za nią.

MATEUSZ MORAWIECKI

– Musimy zawsze dbać o prawdę, dlatego proszę was też o to, gdziekolwiek będziecie spędzać te wakacje, żebyście zawsze o Polsce mówili dobrze – nil nisi bene – zwracał się do uczniów Morawiecki.

Premier dodał, że mówić o Polsce trzeba dobrze, „nie dlatego, że jest taka absolutnie idealna, bo nic nie jest idealne”. „Ale wylano na nią już tyle różnych wiader pomyj, tak bardzo była sponiewierana przez historię przez ostatnich 200-300 lat, że teraz przez 25 lat postarajmy się mówić dobrze” – podkreślił.

Zobacz także

Premier życzył również szkolnej młodzieży pięknych i bezpiecznych wakacji. „Życzę wam, żeby te wakacje były piękne, żebyście wzięli ze sobą książkę, z której nie będziecie musieli pisać wypracowania i pojechali na wycieczkę, z której nie będzie trzeba pisać żadnych sprawozdań” – powiedział.

RadioZET.pl/PAP