Morawiecki do kobiet: Strzegą polskich wartości, a nie fanaberii ideologicznych

11.08.2019 16:11
Mateusz Morawiecki
fot. PAP

Mateusz Morawiecki podczas pikniku PiS w Ostrzeszowie dziękował kobietom za to, że ''strzegą wartości bliskich sercu każdego Polaka, a nie jakichś fanaberii ideologicznych''.  - Jesteśmy za to wdzięczni - dodał premier polskiego rządu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mateusz Morawiecki w wystąpieniu na pikniku w Ostrzeszowie, dziękując m.in. witającym go kobietom z kół gospodyń wiejskich, podkreślił, że dziękuje im również za wartości, które chronią.

Tak jak te grube mury baszty ostrzeszowskiej - dwumetrowe mury - mają chronić nasze wartości, polskie wartości, a nie jakieś fanaberie ideologiczne i rewolucja obyczajowa

MATEUSZ MORAWIECKI

Dodał, że na straży tych wartości stoi również Prawo i Sprawiedliwość.

Dziękujemy naszym paniom, dziękujemy paniom domu, paniom Polski, naszym polskim kobietom za to, że strzegą domowego ogniska, że strzegą wartości tak bliskich sercu każdego Polaka. Jesteśmy za to wdzięczni

PREMIER RP

Nawiązując do historii, dodał, że wzniesiona za czasów Kazimierza Wielkiego baszta "służyła do mieszkania, do ostrzegania, a w razie walk z wrogiem również służyła do zapewnienia bezpieczeństwa".

Ta ostrzeszowska baszta niech będzie taką metaforą państwa polskiego. Państwo ma być tym podmiotem, który strzeże bezpieczeństwa wewnętrznego, który zapewnia to bezpieczeństwo również finansowe, które sprawia, że Polska jest dobrym miejscem do mieszkania, jest domem dla wszystkich, a w razie niebezpieczeństwa największego ma strzec naszych granic, mieć coraz silniejszą gospodarkę, coraz silniejszą armię. Czyli Polska ma być państwem, z którego Polacy są dumni. I taka będzie Polska, taka Polska się staje

MATEUSZ MORAWIECKI

Zerowy PIT, 500 plus na każde dziecko

Szef rządu mówił podczas spotkania z mieszkańcami, że jego gabinet ma od niedawna dla młodych ludzi specjalny program, czyli tzw. "zerowy PIT" dla osób do 26. roku życia.

Morawiecki wskazywał, że z małych miejscowości takich jak Ostrzeszów, często wyjeżdżają młodzi ludzie i już nie wracają. - Wiadomo, że większe miejscowości, lepsze zarobki przyciągają, ale żeby była większa szansa pozostania w takich miastach jak Ostrzeszów, to od 1 sierpnia tego roku wprowadzaliśmy (program) bez podatku dla młodych - przypomniał Morawiecki.

Premier przypomniał również, że 1 lipca rozszerzony został też program 500 plus. - Tak, żeby wszystkie rodziny czuły wsparcie ze strony państwa (...). Udało nam się skutecznie, profesjonalnie zwyciężyć z mafiami VAT-owskimi, przestępcami podatkowymi, te środki przeznaczyliśmy dla was, dla ludzi - tłumaczył premier zebranym mieszkańcom Ostrzeszowa. 

RadioZET.pl/PAP