Zamknij

Morawiecki rozdaje pączki dziennikarzom. „Lubię te tradycyjne. Delektujmy się”

Magdalena Kulej
20.02.2020 13:30
Mateusz Morawiecki w Tłusty Czwartek w drodze do Brukseli rozdaje pączki
fot. PAP/Radek Pietruszka

Mateusz Morawiecki zadbał o słodki poczęstunek dla towarzyszących mu w drodze do Brukseli dziennikarzy. - Dzisiaj możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa ze względu na tłusty czwartek - napisał później premier w mediach społecznościowych.

Mateusz Morawiecki poleciał w czwartek do Brukseli na nadzwyczajny szczyt UE dot. budżetu na lata 2021-2027. W trakcie lotu premier częstował współpracowników i dziennikarzy pączkami. „Dzisiaj możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa ze względu na „tłusty czwartek” - przekazał na swoim profilu na Facebooku premier.

Wolicie pączki czy faworki? A jeżeli pączki, to jakie? Z różą, dżemem, serem, a może same, bez dodatków? Osobiście najbardziej lubię te tradycyjne, z różą. Dzisiaj możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa ze względu na tłusty czwartek, czyli ostatni czwartek przed wielkim postem. Więc zróbmy sobie chwilę przerwy w pracy i delektujmy się tymi specjałami. W drodze do Brukseli zajadamy się pączkami

– napisał na Facebooku premier.

Według nieoficjalnych informacji medialnych, szczyt - planowany początkowo jedynie na czwartek - może zostać przedłużony co najmniej do piątku. Na marginesie szczytu planowane jest też spotkanie koordynacyjne premierów państw Grupy Wyszehradzkiej.

Warto wspomnieć, że szef polskiego rządu w artykule opublikowanym w środowym "Financial Times" opowiedział się przeciwko cięciom w budżecie Unii Europejskiej. Jak mówił, zmniejszenie wydatków osłabiłoby Europę. Polski rząd od początku negocjacji opowiada się za większym budżetem, który byłby adekwatny do stawianych sobie przez UE celów. Morawiecki w "FT" przekonywał, że także płatnicy netto korzystają np. na polityce spójności.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP