Mazurek do posłanki PO: Mam dużo cierpliwości, szczególnie dla takich blondynek jak pani

Redakcja
26.04.2019 14:49
Mazurek do posłanki PO: Mam dużo cierpliwości, szczególnie dla takich blondynek jak pani
fot. Grzegorz Banaszak/Reporter

Posłanka PO-KO Krystyna Skowrońska zapowiedziała w piątek, że złoży wniosek do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej przeciw Beacie Mazurek (PiS) w związku ze słowami, jakie posłanka PiS skierowała w nocy w Sejmie wobec niej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Podczas nocnych obrad Sejmu Skowrońska z mównicy sejmowej protestowała przeciw sposobowi prowadzenia obrad przez Mazurek. "Pani różnie traktuje posłów PiS i innych" - powiedziała posłanka PO-KO.

Mam dużo cierpliwości dla pani, szczególnie dla takich blondynek jak pani."

Beata Mazurek do Krystyny Skowrońskiej

"Wczoraj padły słowa w stosunku do mnie jako blondynki obraźliwe. Czy PiS wszystkie blondynki tak traktuje, swoje koleżanki w klubie również?" - mówiła w piątek dziennikarzom Skowrońska. "To są słowa skandaliczne i w tym zakresie cieszę się z solidarności kolegów, będę składała wniosek do komisji etyki, takie słowa nie powinny paść" - podkreśliła.

Nawiązując do bezpośredniego powodu zatargu z Mazurek przekonywała, że "czas dzielony na wystąpienia posłów koalicji i opozycji powinien być dzielony jednakowo".

Sondaż przed wyborami do PE. Dobre wieści dla PiS i Wiosny Biedronia

Skowrońska zaznaczyła, że oczekuje od wicemarszałek Sejmu przeprosin. "W imieniu własnym, pełnionego mandatu, ale również wszystkich kobiet. Nie mogą być kobiety obrażane. To jest żenujące, że w tym przypadku pani (wice)marszałek okazała się damskim bokserem" - powiedziała Skowrońska.

RadioZET.pl/PAP