Zamknij

Rządowe loty już nie dla rodzin polityków. Dworczyk: W piątek projekt ustawy

12.08.2019 15:53
Michał Dworczyk
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Na najbliższy piątek ma być gotowy projekt ustawy o organizacji lotów najważniejszych osób w państwie – zapowiedział minister Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego. Jeśli bliscy najważniejszych osób w państwie nie znajdą się w delegacji, nie będą mogli lecieć rządowymi samolotami.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Ustawa, jak przekonują w PiS, ma doprecyzować przepisy dotyczące przelotów rządowymi samolotami o statusie HEAD. W wyniku nadużyć tej procedury do dymisji podał się marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Sprawę jako pierwsze poruszyło Radio ZET. 

Zobacz także

W poniedziałek, 12 sierpnia, parlamentarzyści spotkali się w celu przedyskutowania projektu ustawy. Minister Dworczyk podsumował, że gotowy projekt powstanie do najbliższego piątku, 16 sierpnia. Już wcześniej, tuż przed dymisją marszałka Kuchcińskiego, prace na ustawą zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zobacz także

Do piątku przygotujemy projekt ustawy o organizacji lotów najważniejszych osób w państwie.  Będziemy chcieli ją konsultować, nie tylko z instytucjami, które biorą udział w organizacji lotów, ale również z klubami parlamentarnymi

Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera RP

W spotkaniu braki udział przedstawiciele wszystkich klubów parlamentu poza PO.

RadioZET.pl/PAP