Zamknij

Michał Dworczyk: Projekt komisji ws. pedofilii na lipcowym posiedzeniu Sejmu

09.07.2019 09:17
Michał Dworczyk: Projekt komisji ws. pedofilii na lipcowym posiedzeniu Sejmu
fot. Piotr Molecki/East News

Za tydzień rozpocznie się praca nad tworzeniem sejmowej komisji ds. badania przypadków pedofilii. Zamiar powołania organu potwierdził na antenie TVP Info szef kancelarii premiera, Michał Dworczyk.

Mateusz Morawiecki zapowiedział powstanie komisji ds. pedofilii w maju. Na fali popularności filmu dokumentalnego braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” społeczeństwo zaczęło domagać się rozliczeń duchownych molestujących nieletnie dzieci.

Komisja ma zająć się problemem pedofilii nie tylko w gronie duchownych. Premier zapowiedział, że w jej pracach będzie brała udział także opozycja.

Projekt ustawy dotyczący powołania komisji badającej przypadki pedofilii będzie omawiany na posiedzeniu rządu za tydzień

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, dla TVP Info

Dworczyk zaznaczył, że projekt trafi na lipcowe posiedzenie Sejmu. Wspomniał o wątpliwościach prawnych, przez które sprawa będzie omawiana na posiedzeniu rządu za tydzień. Celem jest 7-osobowa komisja, część członków będzie wybrana przez Sejm.

Zobacz także

- Trzy osoby będą wybierane przez Sejm większością 3/5 głosów. Żadna partia polityczna nie ma takiej większości, więc musi tutaj nastąpić konsensus – Michał Dworczyk.

Minister zaznaczył, że liczy na merytoryczną współpracę, a nie rozgrzewanie emocji. Podziały w sprawie pedofilii, które uwidoczniły się w maju, dają ku temu podstawy.

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt komisji ds. pedofilii

Rządzący ustalili wczoraj projekt komisji ds. pedofilii. Informację przekazał PAP minister Michał Woś.

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął w poniedziałek projekt ustawy dotyczącej komisji ds. pedofilii

Michał Woś, minister ds. pomocy humanitarnej

RadioZET.pl/PAP/TVP Info