Zamknij

Migranci na polskiej granicy. MON może wysłać 3000 dodatkowych żołnierzy

12.10.2021 15:26

Ponad 3000 dodatkowych żołnierzy może zostać wysłanych na polsko-białoruską granicę – dowiedział się reporter Radia ZET Jacek Czarnecki. Decyzje w tej sprawie mają zapaść jeszcze w tym tygodniu.

Żołnierze na polsko-białoruskiej granicy
fot. Jakub Kaminski/East News

Straż Graniczna poprosiła Ministerstwo Obrony Narodowej o wsparcie. Jak powiedziała reporterowi Radia ZET rzeczniczka Komendanta Głównego Straży Granicznej Anna Michalska, te siły, które w tej chwili są na granicy, nie są w stanie powstrzymać wielkich grup migrantów.

– W minionych dniach były próby przechodzenia przez granicę, za jednym razem, grup od 90 do 130 osób. Wczoraj miała miejsce próba przedarcia się ponad 40 migrantów – tłumaczyła ppor. Michalska. 

Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter Radia ZET Jacek Czarnecki, decyzje w sprawie wysłania dodatkowych żołnierzy na polsko-białoruską granicę zapadną jeszcze w tym tygodniu. W tej chwili do pilnowania granicy polsko-białoruskiej MON wyznaczył ponad 3000 żołnierzy z Wojsk Operacyjnych. Dodatkowo ze Strażą Graniczną współpracują żołnierze WOT oraz Wojsk Inżynieryjnych. Jeszcze w tym tygodniu te liczby mogą być podwojone – dowiaduje się nieoficjalnie Radio ZET.

RadioZET.pl