"Nie ma na co czekać panie premierze". Posłowie chcą odwołania ministra Ardanowskiego

03.04.2019 22:57
"Nie ma na co czekać panie premierze". Posłowie chcą odwołania ministra Ardanowskiego
fot. PAP/Tomasz Gzell

Nie ma na co czekać panie premierze, należy odwołać ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego, im szybciej tym lepiej - apelował w środę podczas debaty dot. wotum nieufności wobec szefa resortu rolnictwa poseł Paweł Bejda (PSL-UED).

PiS argumentuje, że wniosek o odwołanie Jana Krzysztofa Ardanowskiego jest polityczny - zauważył Paweł Bejda i dodał, że tak samo było, kiedy podobny wniosek został złożony wobec poprzedniego ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela (także z PiS).

Okazało się, że nasze zdanie podzielił prezes Kaczyński i kazał odwołać pana Jurgiela z funkcji ministra rolnictwa.

mówił Bejda

Poseł zaapelował do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego o odwołanie ministra rolnictwa.

Miejmy nadzieje, że dla dobra polskich rolników, producentów żywności i konsumentów prezes Kaczyński każe odwołać pana Ardanowskiego. Panie prezesie, przyszedł już ten czas. Panie premierze, nie ma co czekać, czym szybciej tym lepiej.

podkreślił przedstawiciel PSL-UED

Bejda apowiedział, że jego klub zagłosuje "za odwołaniem ministra, który nic nie może i nic nie potrafi". A nie potrafi - według Bejdy - m.in. zatrzymać rozwoju wirusa ASF, przez który upadają gospodarstwa zajmujące się hodowlą trzody chlewnej.

Zobacz także

Jak dodał, szef resortu rolnictwa nie potrafi też zapłacić rolnikom za jabłka, do interwencyjnego skupu których się zobowiązał. Bez tych pieniędzy - zdaniem posła - bankrutują przetwórnie.  "Wszystko do czego się dotknięcie w sferze rolnictwa, zmienia się w straty" - podsumował Bejda.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP