Zamknij

Minister Piontkowski spotka się ze związkami zawodowymi. ZNP potwierdza obecność

25.06.2019 10:06
Minister Piontkowski spotka się ze związkami zawodowymi. ZNP potwierdza obecność
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

W czwartek i piątek minister edukacji Dariusz Piontkowski spotka się z przedstawicielami nauczycielskich związków zawodowych – informuje PAP. Udział w rozmowach z ministrem potwierdził Związek Nauczycielstwa Polskiego. Związkowcy do tej pory odrzucali porozumienie z resortem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Minister edukacji spotka się z przedstawicielami związków oświaty. Celem jest wypracowanie kompromisu, który zadowoli obie strony przed zbliżającym się rokiem szkolnym.

Spotkania ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego z przedstawicielami reprezentatywnych związków zawodowych zostały zaplanowane na czwartek i piątek.

Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN, dla PAP

ZNP weźmie udział w rozmowie z ministrem edukacji

Zaproszenia od ministra potwierdziły Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”, ZNP i Forum Związków Zawodowych. Rzeczniczka ZNP Magdalena Kaszulanis zapewniła, że Związek jest gotowy do rozmów, a jego przedstawiciele wezmą udział w spotkaniu.

Zobacz także

Spotkanie z inicjatywy Dariusza Piontkowskiego to jedna z jego pierwszych obietnic, od kiedy został ministrem edukacji.

Od tego spotkania zależy, czy będzie kolejny strajk nauczycieli

Pewne jest, że na spotkaniach (zamkniętych dla mediów) wróci temat podwyżek, których domagają się nauczyciele. Szef MEN powiedział, że chce poruszyć też temat „odbiurokratyzowania pracy nauczyciela”. W przypadku braku porozumienia ZNP — jak informował już wcześniej przewodniczący Związku Sławomir Broniarz — zacznie przygotowania do kolejnej części strajku. Miałby się zacząć we wrześniu, tuż po rozpoczęciu roku szkolnego i w „gorącym” czasie kampanii wyborczej.

RadioZET.pl/PAP

C