Zamknij

„Temat jest zamknięty”. Minister finansów komentuje spekulacje o swojej dymisji

Magdalena Kulej
25.03.2019 11:19
„Temat jest zamknięty”. Minister finansów komentuje spekulacje o swojej dymisji
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

– Pogłoski o mojej dymisji są mocno przesadzone – powiedziała w poniedziałek Teresa Czerwińska. Odniosła się tym do fali spekulacji dotyczących rzekomej rezygnacji minister finansów ze swojego stanowiska.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Minister finansów Teresa Czerwińska, po wielu dniach medialnych doniesień o dymisji, postanowiła zabrać w sprawie głos.

– Pogłoski o mojej dymisji są mocno przesadzone. Poza tym, wszystko, co było do powiedzenia, jest powiedziane, pan premier zabrał głos, w związku z czym rozumiem, temat jest zamknięty – powiedziała Czerwińska.

Zobacz także

Przed weekendem rzekomą dymisję Czerwińskiej komentował w Radiu Wrocław Mateusz Morawiecki. Jak mówił, to „burza w szklance wody”. Zapowiedział wówczas, że w poniedziałek spotka się z szefową resortu finansów i przeprowadzi „kolejne dyskusje”.

Minister finansów do dymisji?

O możliwej dymisji w rządzie pisał jako pierwszy portal wPolityce.pl. Według informacji dziennikarzy Czerwińska podała się do dymisji, ale premier tej rezygnacji nie przyjął. Doniesieniom zaprzeczyli m.in. rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska i rzecznik prasowy MF Paweł Jurek. „Takie spekulacje szkodzą pracom prowadzonym w resorcie finansów” – napisał na Twitterze Jurek.

Kilka dni później informacja pojawiła się ponownie – w „Gazecie Wyborczej”. Według źródła gazety głównym powodem zmiany w rządzie miała być „piątka Kaczyńskiego”, której zdaniem Czerwińskiej nie da się w przyszłym roku sfinansować.

– Dodatkowo nie chce firmować budżetu, który nie jest rozwojowy – mówiła w rozmowie z  „GW” osoba z otoczenia minister.

Zagłosuj

Którą z nowych propozycji programowych PiS popierasz najbardziej?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PAP/wPolityce.pl/Gazeta Wybrocza/MK