Zamknij

Blisko milion złotych dla fundacji o. Rydzyka z Ministerstwa Zdrowia

05.08.2019 12:20
Tadeusz Rydzyk
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Blisko milion złotych przekazało w obecnej kadencji Ministerstwo Zdrowia fundacji Lux Veritatis, kierowanej przez ojca Tadeusza Rydzyka. Tak wynika z odpowiedzi udzielonej na interpelację poselską posła Krzysztofa Brejzy. Zdaniem opozycji to kolejny przykład marnotrawstwa środków, zwłaszcza że brakuje pieniędzy na leczenie raka.

Tadeusz Rydzyk i jego fundacja otrzymały na poczet kampanii medialnej w sprawie nowotworów blisko milion złotych z resortu zdrowia. To wniosek z odpowiedzi, którą na piśmie otrzymał poseł Krzysztof Brejza. Polityk PO pytał ministerstwo o środki, jakie przekazano należącej do o. Rydzyka fundacji od 2016 roku.

Zobacz także

Odpowiedź jest nie lada zaskoczeniem. Resort zdrowia przelał na konto fundacji niecałe 900 tys. zł. Środki trafiły na poczet „zakupu czasu antenowego dla celów przeprowadzenia kampanii edukacyjno-informacyjnej w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki nowotworów”. Kampanię transmitowały należące do o. Rydzyka media.

Poseł Brejza nie kryje zdziwienia. We wpisie na Twitterze zaznacza, że potrzebująca każdej złotówki służba zdrowia nie ma wystarczających środków na leczenie raka.

Umowy Ministerstwa z fundacją Rydzyka dotyczyły kampanii informacyjnej nt. walki z nowotworami. I to w czasie, gdy brakuje pieniędzy na leczenie raka.

Krzysztof Brejza, poseł PO

Z odpowiedzi resortu wynika, że w 2016 roku przekazano fundacji 182 940 zł, rok później 488 604 zł, a w 2018 r. 202 439 zł. Łącznie daje to ponad 873 tys. zł wsparcia.

RadioZET.pl/PAP