Zamknij

Ministerstwo wynajmuje piętra w centrum Warszawy. A własny budynek stoi pusty

07.10.2019 12:45
Ministerstwo Zdrowia
fot. Wojtek Laski/East News

Za prawie 18 milionów złotych Ministerstwo Zdrowia wynajmuje komercyjnie na pięć lat trzy piętra w biurowcu w centrum Warszawy. W tym czasie wyremontowany trzy lata temu budynek ministerstwa przy ulicy Długiej 5 stoi pusty. Prokuratoria Generalna oceniła, że nie widzi celowości tego rozwiązania.

To przykład decyzji, którą trudno racjonalnie wytłumaczyć. W latach 2015-2016 ministerstwo wyremontowało budynek na Starym Mieście przy ulicy Długiej 5. Wymieniono okna, toalety, kupiono meble. Na samo malowanie ścian wydano 400 tysięcy złotych. Cały remont kosztował prawie 1,5 miliona złotych. Przez dwa lata pracowali tam urzędnicy resortu.

Dziś budynek stoi pusty. Jedynie w piwnicy mieści się archiwum, które jednak szuka już nowej lokalizacji. Kiedy się wyniesie, w budynku pozostaną bezużyteczne, robione na wymiar, regały do archiwów, za które zapłacono około 100 tysięcy złotych. A równocześnie ministerstwo wynajmuje trzy piętra w budynku Nautilius przy ulicy Nowogrodzkiej 11, płacąc za to miliony. W resorcie zdrowia mówi się, że ktoś z kierownictwa miał powiedzieć, iż „nie będzie siedział w muzeum”. 

Zobacz także

Według informacji Radia ZET skarb państwa chciał podarować Ministerstwu Zdrowia budynek naprzeciwko resortu pod adresem Miodowa 18, gdzie mieścił się Wydział Dentystyczny Warszawskiego Uniwersytety Medycznego, ale ministerstwo go nie przyjęło.

RadioZET.pl/MaG