Zamknij

Atak na dzieci Morawieckiego. Premier komentuje: jesteśmy szczęśliwi, że są

10.05.2019 15:31
Mateusz Morawiecki
fot. PAP

Mateusz Morawiecki skomentował artykuł ''Super Expressu'', który w piątek na pierwszej stronie ujawnił szczegóły życia prywatnego premiera Morawieckiego. Chodzi o informację, że szef rządu wraz żoną Iwoną adoptowali dwójkę dzieci. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Super Express", powołując się na książkę b. rzecznika banku WBK Piotra Gajdzińskiego "Delfin. Mateusz Morawiecki", która ma niebawem trafić do księgarń, napisał, że były współpracownik obecnego szefa rządu "ujawnił w swojej książce największy rodzinny sekret premiera i zdradził, że Morawiecki w przeszłości adoptował dwoje dzieci". Jak dodał "SE", "nie wiadomo", czy dzieci zdawały sobie "sprawę, że pochodzą z domu dziecka".

Premier został zapytany o publikację tabloidu na konferencji prasowej po obradach okrągłego stołu dla edukacji.

Kochamy nasze dzieci wraz z naszą żoną bardzo mocno. Jesteśmy z nich dumni, szczęśliwi że są. Dzieci uczą się, pracują, cieszą się, a niekiedy płaczą. Dzieci jak wiele innych. Staramy się z żoną normalnie żyć i... dziękuję wszystkim za dzisiejsze słowa wsparcia 

MATEUSZ MORAWIECKI

Morawiecki adoptował dwoje dzieci. Oburzenie po publikacji ''SE''

Publikacja tabloidu wywołała oburzenie wielu komentatorów i polityków. Wsparcia szefowi rządu udzielili w piątek zarówno jego współpracownicy, jak i politycy opozycji.

"Przekroczono w polityce wiele granic, ale są takie nieprzekraczalne - upublicznianie wrażliwych szczegółów z życia rodziny to zwyczajne łajdactwo. P. Gajdziński jako były rzecznik BZ WBK wykorzystał poufne informacje celem ataku na PMM. Nie da się tego zrozumieć..." - napisał na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk.

"Możemy się ze sobą ostro spierać, taka jest polityka i tego z dnia na dzień nie zmienimy. Ale jest granica, której nikt nie ma prawa przekroczyć. Wciąganie w politykę dzieci zasługuje tylko na potępienie. @MorawieckiM, jesteśmy dziś z Wami. Paulina, Zosia, Władek Kosiniak-Kamysz" - to z kolei twitterowy wpis lidera Polskiego Stronnictwa Ludowego. (PAP)

RadioZET.pl/PAP