Zamknij

Morawiecki dziękuje Polakom za „nagrodzenie dzieł” PiS i zapowiada dobrobyt

14.11.2019 13:05
Mateusz Morawiecki
fot. Jan Bielecki/East News

Andrzej Duda desygnował w czwartek Mateusza Morawieckiego na premiera. Korzystając z okazji, Morawiecki po raz kolejny podsumował 4 lata PiS, podkreślając jak wiele sukcesów odniosła partia Jarosława Kaczyńskiego.

Mateusz Morawiecki, podsumowując 4 lata rządów PiS, podziękował wyborcom, którzy 13 października „nagrodzili bezprecedensowym wynikiem” dzieła dotychczasowe partii.

Mam nadzieję, że pierwsze cztery lata były swego rodzaju rozbiegiem, a kolejne cztery lata będą skokiem rozwojowym

- powiedział Morawiecki podczas uroczystości desygnowania go na urząd premiera. Jednocześnie podziękował Andrzejowi Dudzie za okazane zaufanie i za możliwość kontynuacji misji "poprawy standardu życia Polaków".

Chcę to z całą mocą podkreślić, że te dzieła, które Polacy nagrodzili rzeczywiście bezprecedensowym wynikiem wyborów przy najwyższej frekwencji, te ponad 8 mln głosów Polaków, świadczą o ich zaufaniu

 - podkreślił Morawiecki.

Zobacz także

Zwracając się do prezydenta, premier zaznaczył, że "te dzieła" nie byłyby możliwe bez zaufania głowy państwa, jego konstruktywnej i bliskiej współpracy oraz merytorycznej oceny wielu projektów i współpracy ekspertów. "To rzecz niezwykle cenna, bardzo ważna z punktu widzenia naszej zdolności do wdrażania bardzo ważnych projektów dla obywateli, dla całego społeczeństwa" - przekonywał Morawiecki.

Jak dodał, "świat i Polska w szczególności stoją niewątpliwie przed ogromnymi wyzwaniami". "Pytań jest bardzo wiele, ale mam głęboką nadzieję, że we współpracy z panem prezydentem będziemy potrafili znajdować wszelkie odpowiedzi na te wyzwania, które są przed nami, oraz że te pierwsze cztery lata były swego rodzaju rozbiegiem, a te kolejne cztery lata będą skokiem rozwojowym - skokiem, który pokaże Polakom, że ten wymarzony standard życia na poziomie europejskim jest coraz bliżej" - mówił premier.

Zobacz także

RadioZET.pl