Zamknij

Morawiecki ocenia wybór von der Leyen. ''Głosy PiS były języczkiem uwagi''

16.07.2019 22:48
Mateusz Morawiecki
fot. Mateusz Morawiecki/PAP

Ursula von der Leyen została we wtorek wybrana na przewodniczącą Komisji Europejskiej. Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej zachwalał europosłów PiS. - Ich głosy były języczkiem uwagi - mówił. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ursula von der Leyen została wybrana na stanowisko szefowej Komisji Europejskiej. Za von der Leyen zagłosowało 383 europosłów, przeciwko jej kandydaturze było 327, od głosu wstrzymało się 22.

- Nowa szefowa KE Ursula von der Leyen daje nadzieję na nowe otwarcie - mówił na konferencji prasowej we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Premier zadeklarował, że z von der Leyen najpierw chce rozmawiać o możliwych tekach dla Polski, a później przedstawi kandydatów do KE.

Mateusz Morawiecki chwali europosłów PiS

Mateusz Morawiecki na specjalnie zwołanej wieczorem konferencji prasowej podkreślił, że rząd od początku opowiadał się za kandydatem, który "dawał nadzieję na pojednanie", a nie za kandydatem, który "poucza, beszta, dzieli i tworzy konflikty w Europie".

Dzisiaj to głosowanie pokazało, że głosy PiS były języczkiem u wagi - chciałem podziękować wszystkim posłom z Polskim, którzy w taki sposób, ale w szczególności chciałem podziękować za to zrozumienie dla tego, czym jest kompromis w polityce, naszym europarlamentarzystom PiS - to ich głosy okazały się tutaj decydujące

MATEUSZ MORAWIECKI

Morawiecki wyraził nadzieję, że z von der Leyen oraz z nową KE w takich kwestiach jak transformacja energetyczna rząd także znajdzie szybko wspólny język. Dodał, że rozmawiał z van der Leyen kilka razy w ostatnich dwóch dniach i stwierdził, że jest "ostrożnym optymistą".

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP