Zamknij

Morawiecki wskazał błąd w książce Tuska. ''Ups… Już wiecie co tutaj nie gra?''

15.12.2019 15:29
Mateusz Morawiecki
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Mateusz Morawiecki wskazał w niedzielnym wpisie na Facebooku błąd w książce Donalda Tuska "Szczerze". Chodzi o datę meczu, podczas którego Robert Lewandowski strzelił 5 bramek w 9 minut. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mateusz Morawiecki w niedzielnym wpisie na Facebooku napisał: Jeden z moich współpracowników zadał mi wczoraj zagadkę. Czytał ostatnio książkę Donalda Tuska ''Szczerze''. To książka, którą przewodniczący Tusk reklamuje jako swój dziennik, który pisał regularnie podczas pracy jako przewodniczący Rady Europejskiej. Pokazał mi jej fragment i zapytał: ''Co tu się nie zgadza?".

Teraz ja zadam Wam to samo pytanie, które mój współpracownik zadał mnie. Poniżej wpis gdzieś z połowy książki. Co w nim jest nie tak? ''6 kwietnia 2017 To niewiarygodne, co on zrobił. Pięć goli w dziewięć minut! Lewandowski w meczu z Wolfsburgiem wszedł z ławki rezerwowych, by ustanowić rekord wszech czasów. Nie wierzyłem własnym oczom''. Ups… Już wiecie co tutaj nie gra? Gratuluję wszystkim, którzy zgadli. Tak, Robert rekordowe 5 bramek w 9 minut strzelił we wrześniu 2015 roku, a nie w kwietniu 2017. To oznacza, że ten ''wpis z dziennika' raczej nie powstał 6 kwietnia 2017 roku

NAPISAŁ MATEUSZ MORAWIECKI

We wrześniu 2015 r. w meczu ligi niemieckiej z VfL Wolfsburg Robert Lewandowski - który na boisku pojawił się w 46. minucie meczu - zdobył dla Bayernu Monachium pięć goli w dziewięć minut. Bawarczycy wygrali wtedy 5:1.

Zobacz także

Książka Tuska zatytułowana "Szczerze" ukazała się 12 grudnia br. nakładem Wydawnictwa Agora. Wydawca reklamuje ją jako "osobisty dziennik opowiadający o kulisach europejskiej polityki i kluczowych momentach polskiej i europejskiej historii ostatnich lat, zawierający także polityczne credo autora". 

Donald Tusk był niedzielnym Gościem Radia ZET. Całość rozmowy na radiozet.pl

RadioZET.pl/PAP