Zamknij

Morawiecki nie podał ręki Czarnkowi po wystąpieniu w Sejmie. W internecie nic nie ginie

14.01.2022 15:16
Morawiecki nie podał ręki Czarnkowi
fot. Sejm

Mateusz Morawiecki nie podał ręki Przemysławowi Czarnkowi po czwartkowym wystąpieniu w sali plenarnej. Sieć obiegło wideo, na którym widać, jak premier wracając do sejmowej ławy, nie reaguje na gest wyciągniętej dłoni ministra edukacji.

Mateusz Morawiecki w czwartek zabrał głos przed blokiem głosowań, w których posłowie decydowali na temat politycznej przyszłości ministra sportu Kamila Bortniczuka. Sejm zajmował się wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec niego, czego domagała się Koalicja Obywatelska w związku z doniesieniami dotyczącymi byłego już wiceministra sportu Łukasza Mejzy. Ostatecznie zdecydowano, że Bortniczuk pozostanie ministrem sportu.

Morawiecki nie podał ręki Czarnkowi. Nagranie podbija sieć

Przed głosowaniem ws. Bortniczuka na mównicę wszedł premier Mateusz Morawiecki, który odpierał zarzuty opozycji związane z wysoką inflację i kontrowersjami wokół Polskiego Ładu. - Chciałbym na samym początku już dzisiaj postawić sprawę bardzo jasno. Wy, posłowie PO, PSL zrobicie wszystko, żeby wstawić się w obronie brukselskich elit, warszawskich salonów. I to jest wasza polityka. Tymczasem my przede wszystkim myślimy o wszystkich sprawach polskich, bo mamy obowiązki polskie i działamy dla Polski - powiedział szef rządu. Podczas jego przemówienia parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej podnieśli czerwone kartki z napisami "PiS = drożyzna".

Po 20-minutowym wystąpieniu premiera na sali rozległy się oklaski. Szef rządu wrócił do sejmowej ławy, wcześniej wymieniając uścisk dłoni z ministrem kultury Piotrem Glińskim i ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem.

Na nagraniu z Sejmu widać, że rękę w kierunku szefa rządu wyciągnął także szef MEiN Przemysław Czarnek. Po chwili jednak schował dłoń, by ponownie oklaskiwać premiera, gdyż ten nie odwzajemnił gestu uprzejmości. Być może go nie zauważył. Nagranie obiegło sieć i trafiło m.in. na kanał Make Life Harder. Na Twitterze udostępnił je Aleksander Twardowski.

Przypomnijmy, w czwartek ważyły się także losy projektu ważnego dla Przemysława Czarnka. Sejm przyjął ustawę lex Czarnek, zwiększającą władzę kuratorów. Opowiedzieli się za nią posłowie Prawa i Sprawiedliwości, dwóch posłów Kukiz'15, a także Porozumienie, które oświadczyło, że pomyliło się w głosowaniu i zamierza naprawić błąd, gdy projekt wróci z Senatu.

RadioZET.pl

C