Zamknij

NIK rozpoczęła kontrolę w Prokuraturze Krajowej. CBA weszło do NIK

19.02.2020 16:25
Prokuratura Krajowa
fot. Mateusz Grochocki/East News

Najwyższa Izba Kontroli (NIK) rozpoczęła kontrolę w Prokuraturze Krajowej - podaje ''Onet''. Portal poinformował również, że CBA weszło do siedziby NIK.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rozpoczęcie kontroli NIK w Prokuraturze Krajowe potwierdził w rozmowie z portalem onet.pl szef departamentu porządku i bezpieczeństwa wewnętrznego Izby Marek Bieńkowski.

Obecność dyrektora Bieńkowskiego w prokuraturze dla nikogo nie powinna być zaskoczeniem, gdyż została ustalona z kierownictwem prokuratury w ubiegłym tygodniu. W związku z tym był on dzisiaj w prokuraturze. Ta obecność jest związana z przeprowadzaną od kilku miesięcy kontrolą

- wyjaśnił Zbigniew Matwiej. Dodał, że jest to normalna, robocza wizyta. 

CBA konta Marian Banaś 

W środę Onet podał, że funkcjonariusze CBA prowadzą przeszukania w mieszkaniach prezesa NIK Mariana Banasia w Warszawie, w Krakowie i w krakowskim mieszkaniu jego córki. Informację potwierdził rzecznik prasowy białostockiej prokuratury Paweł Sawoń. Wyjaśnił, że rewizje są prowadzone na potrzeby śledztwa dotyczącego m.in. podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych Banasia.

Później Onet podał, że CBA weszło również do siedziby Najwyższej Izby Kontroli.

Zbigniew Matwiej potwierdził, że w budynku Izby są agenci CBA, jednak do przeszukania nie doszło, "ponieważ prezes NIK uznał, że nie zostały spełnione konstytucyjne przesłanki".

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet/PAP