Zamknij

Adolf Hitler wygrał wybory. Chodzi o polityka z Namibii

03.12.2020 21:05
Adolf Hitler Uuono
fot. A. Farnsworth/agefotostock/East News, Eagle FM Namibia Twitter

Niespotykana sytuacja w afrykańskiej Namibii. W wyborach do rady jednego z regionów zwyciężył… Adolf Hitler Uuona. Polityk z byłej niemieckiej kolonii zapewnia, że nie ma w planach podboju świata.

Adolf Hitler wygrał wybory – podają czołowe gazety i seriwsy z całego świata. Nie o sobowtóra, czy rzekomego potomka zbrodniarza jednak chodzi, a o identycznie brzmiącego polityka z afrykańskiej Namibii.

Adolf Hitler Uuona osiągnął zdecydowane zwycięstwo w wyborach do rady regionu Oshana. Startując z list Organizacji Ludu Afryki Południowo-Zachodniej (SWAPO) zdobył 85 proc. głosów na swojej liście.

Adolf Hitler wygrywa wybory w Afryce. "Nie dążę do dominacji nad światem"

Polityk uzyskał mandat w liczącym mniej niż 5 tys. obywateli okręgu wyborczym Ompundja. - Mój ojciec nazwał mnie na cześć tego człowieka. Prawdopodobnie nie rozumiał, co reprezentuje Adolf Hitler. Jako dziecko postrzegałem to jako zupełnie normalne imię. Dopiero jako nastolatek zrozumiałem, że ten mężczyzna chciał podbić cały świat  - powiedział afrykański polityk nazwany na cześć nazistowskiego dyktatora.

Zobacz także

Ostatnie zwycięstwo wyborcze rozsławiło go na cały świat. Choć sam polityk zdecydowanie wolałby uniknąć powodu, dla którego mówi się dziś o nim.

To, że mam to imię, nie oznacza, że chcę teraz podporządkować sobie Oshanę (region wyborczy, przyp.). To nie znaczy, że dążę do dominacji nad światem

Adolf Hitler Uuono, dla Bild.de

Namibia była w przeszłości kolonią niemiecką, utraconą po pierwszej wojnie światowej. Władzę nad tym krajem przejął Związek Południowej Afryki (dominium brytyjskie). W Namibii powstały pierwszej w historii obozy koncentracyjne (1905), w których niemieccy koloniści eksterminowali tubylczą ludność. Zginęły w nich dziesiątki tysięcy ludzi.

Zobacz także

RadioZET.pl/Newsweek/Bild.de