Narada w siedzibie PiS. Ważą się losy Marka Kuchcińskiego

07.08.2019 18:00
Kuchciński do dymisji? Narada na Nowogrodzkiej
fot. Jan Bielecki/ EastNews

W środę wczesnym popołudniem w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości zebrał się sztab wyborczy ugrupowania; spotkanie było zaplanowane już w minionym tygodniu i nie ma związku ze sprawą marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego – oświadczył wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Pojawiają się jednak pierwsze przecieki według których, władze PiS dyskutują o przyszłości Kuchcińskiego i jego ewentualnej dymisji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W spotkaniu uczestniczą m.in. lider PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Piotr Gliński, a także szef klubu parlamentarnego partii Ryszard Terlecki.

Zobacz także

– Nie ma nic nadzwyczajnego w tym spotkaniu, to posiedzenie sztabu wyborczego, które było zaplanowane już w minionym tygodniu – powiedział PAP Fogiel.

Jak dodał, spotkanie ma dotyczyć planów PiS związanych z rozpoczynającą się wkrótce kampanią wyborczą. „Temat lotów marszałka (Sejmu Marka Kuchcińskiego) nie przewidziano w agendzie spotkania” – mówił.

Zobacz także

Nieoficjalnie: Kuchciński może stracić stanowisko

Jak podaje TVN24, PiS może nie chcieć czekać z decyzją w sprawie Kuchcińskiego do piątku. Z nieoficjalnych informacji stacji wynika, że jeszcze w środę Kuchcińskiego miałby zastąpić wicemarszałek Ryszard Terlecki.

Według informacji dziennikarza "Rzeczpospolitej" Jacka Nizinkiwicza, władze Prawa i Sprawiedliwości dyskutują na Nowogrodzkiej nad dymisją Marka Kuchcińskiego i usunięcie jego kandydatury z listy wyborczej.

RadioZET.pl/PAP/gazeta.pl/TVN24