Zamknij

"Nieformalne rozmowy" byłej premier i Biedronia. "Przekonujemy się na argumenty"

22.01.2020 14:40
"Nieformalne rozmowy" byłej premier i Biedronia. "Przekonujemy się na argumenty"
fot. GERARD/REPORTER

W rzeczywistości politycznej zaciekle rywalizują, ale – jak się okazuje – w trakcie służbowych podróży lotniczych prowadzą "nieformalne rozmowy" na różne tematy. Politycy przeciwnych ugrupowań często wchodzą na drogę konfliktu, ale potrafią też znaleźć wspólną perspektywę. W programie Wirtualnej Polski "Tłit" o relacje pomiędzy polskimi europosłami pytany był Robert Biedroń (Lewica).

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Robert Biedroń w programie „Tłit” na WP wspomniał, że od czasu do czasu zdarza mu się spotykać byłą premier Beatę Szydło podczas lotów do Brukseli. Wówczas prowadzą ze sobą nieformalne rozmowy.

"Rozmawiamy na różne tematy, przekonujemy się na argumenty"

Biedroń pytany był o relacje pomiędzy polskimi europosłami w kontekście ostatniego sporu, który rozgorzał pomiędzy Beatą Szydło a Radosławem Sikorskim (PO). Polityk Lewicy stwierdził, że niejednokrotnie zdarza się, iż podróżuje z byłą szefową rządu tym samym środkiem transportu. Przewodniczący Wiosny zapewnił, że pomiędzy europosłami, wywodzącymi się z przeciwnych frakcji, możliwy jest kulturalny i merytoryczny dialog.

Zobacz także

Spotykamy się w nieformalnych sytuacjach. Jak się pan przemieszcza z Warszawy do Brukseli, zdarza się, że przemieszcza się pan razem jakimś środkiem transportu także z panią byłą premier

Robert Biedroń w WP

Pytany o przebieg rozmów podczas takiego spotkania, odparł:

Wtedy rozmawiamy na różne tematy, przekonujemy się na argumenty i wychodzi, jak wychodzi

Robert Biedroń w WP

Zaznaczył, że zawsze stara się znaleźć nić porozumienia.

Zobacz także

Podawałem rękę Kaczyńskiemu, próbowałem szukać dialogu z panią profesor Pawłowicz , tak samo szukam tego dialogu z panią premier Szydło i tak samo z europarlamentarzystami Platformy i PiS

Robert Biedroń w WP

"Porozmawiałabym o tym, dlaczego sprawia mu radość głosowanie przeciw Polsce"

Wypowiedź Roberta Biedronia, która padła w programie „Tłit”, skomentowała również była premier. Beata Szydło nie oszczędziła liderowi Wiosny słów krytyki.

Zobacz także

"Uważam, że należy rozmawiać z każdym i chętnie porozmawiałabym z posłem Biedroniem o tym, dlaczego sprawia mu radość głosowanie w PE przeciw Polsce i Polakom" - napisała Beata Szydło.