Zamknij

Niesiołowski ostro o Schetynie: jest gwarantem sukcesu Kaczyńskiego

08.07.2019 11:07
Niesiołowski
fot. Artur Szczepański/Reporter

Odchodzący na polityczną emeryturę Stefan Niesiołowski nie szczędzi gorzkich słów obecnemu szefowi Platformy Obywatelskiej. W jego opinii Grzegorz Schetyna odpowiada za kryzys w partii, a jego fakt, że pozostaje liderem opozycji, to "gwarancja sukcesu Jarosława Kaczyńskiego". 

Stefan Niesiołowski w zeszłym tygodniu ogłosił decyzję o przejściu na polityczną emeryturę. Motywował to przede wszystkim osiągnięciem podeszłego, jak na polityka wieku. - Mam 75 lat, nie będę się wygłupiał, 30 lat jestem już w polityce i wystarczy - stwierdził. Oznacza to, że dokończy tę kadencję, ale nie zamierza startować w najbliższych wyborach parlamentarnych z żadnej listy. Nie planuje jednak zaprzestać komentowania wydarzeń w polskim życiu publicznym. 

Niesiołowski ostro o Schetynie

W udzielonym "Rzeczpospolitej" wywiadzie bardzo krytycznie wypowiada się m.in. o Grzegorzu Schetynie. Jego zdaniem przewodniczący Platformy Obywatelskiej nie nadaje się na lidera opozycji, a jego nadal będzie stał na czele partii, "to w Polsce zawsze będzie rządził Kaczyński". - Jako lider jest nieprzydatny. Platforma jest w kryzysie, a odpowiada za to Grzegorz Schetyna, dodając, że lider PO skupiony jest jedynie "na intrygach i wyrzucaniu ludzi, a nie potrafi wygrać wyborów".

Zobacz także

Niesiołowski chwali natomiast byłą premier Ewę Kopacz, poprzedniczkę Schetyny, który - zdaniem Niesiołowskiego - "w wyborach 2015 roku szkodził Platformie i atakował Ewę Kopacz, np. mówiąc, że źle wypadła podczas debaty liderów partii".

Zobacz także

- Ewa wyhodowała Schetynę, robiąc z niego ministra spraw zagranicznych, co moim zdaniem było kompromitacją dla Polski. [...] Choć sama Ewa ciężko pracowała i gdyby nie jej wysiłek, to wynik Platformy byłby jeszcze gorszy - podkreślił w rozmowie z "Rz".

B. poseł PO odchodzi z polityki

Przypomnijmy, że Stefan Niesiołowski przez lata zasiadał w Sejmie (a w latach 2005-07 w Senacie) z ramienia ZChN, AWS oraz PO. W latach 2007-11 piastował stanowisko wicemarszałka Sejmu. W 2016 roku wystąpił z PO i utworzył z trzema innymi posłami koło Unia Europejskich Demokratów, które w lutym 2018r. połączyło się z Polskim Stronnictwem Ludowym, tworząc federacyjny klub poselski PSL-UED. 

RadioZET.pl/Rzeczpospolita