Zamknij

Nocna narada Morawieckiego z Kaczyńskim. Spotkanie trwało kilkadziesiąt minut

17.01.2022 22:18
Mateusz Morawiecki
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News/Zdjęcie archiwalne - 5 listopada 2018, Warszawa

W poniedziałek wieczorem doszło do niespodziewanego spotkania Mateusza Morawieckiego z Jarosławem Kaczyńskim. Jak podał Fakt, to premier przyjechał do siedziby PiS. Rozmowa polityków trwała kilkadziesiąt minut.

Mateusz Morawiecki przyjechał w poniedziałek wieczorem do siedziby PiS przy ulicy Nowogrodzkiej. Premier wysiadł z limuzyny trzymając teczkę z dokumentami i udał się na konsultacje z Jarosławem Kaczyńskim

- Dziś akurat pan prezes był na Nowogrodzkiej. Ale panowie rozmawiają ze sobą po kilka razy dziennie w KPRM - powiedział w rozmowie z Faktem Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS. Fogiel dodał, że jego zdaniem spotkanie dotyczyło bieżących spraw funkcjonowania państwa.

Spotkanie Morawieckiego z Kaczyńskim w siedzibie PiS

Fakt przekazał, że politycy rozmawiali kilkadziesiąt minut. Prezes PiS opuścił siedzibę partii chwilę po premierze. 

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał w poniedziałek, że rozmawiał z premierem i prezesem PiS o poselskim projekcie umożliwiającym weryfikację szczepień w miejscu pracy. Minister powiedział, że otrzymał zapewnienie, że prace nad ustawą będą kontynuowane. Niewykluczone, że jednym z tematów spotkania była właśnie rządowa strategia walki z piątą falą koronawirusa. 

PiS ma w swoich szeregach posłów antyszczepionkowców, którzy sprzeciwiają się nie tylko paszportom covidowym, ale jakimkolwiek przepisom, które mają pomóc w walce z pandemią. Z drugiej strony rząd nie może dopuścić do zapaści systemu ochrony zdrowia i musi podjąć działania powstrzymujące przyrost nowych zakażeń, ryzykując utratę większości. Inne problemy, z którymi zmaga się obecnie Zjednoczona Prawica to sprawa inwigilacji opozycji systemem Pegasus i rosnąca inflacja.

RadioZET.pl/Fakt/Ministerstwo Zdrowia

C