Zamknij

Nocne spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

29.10.2020 08:03
Posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
fot. Kancelaria Premiera/Twitter

W środę przed 22.30 rozpoczęło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego – poinformowała Kancelaria Premiera na Twitterze.

Nocne posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego rozpoczęło się w środę po godzinie 22.20. Zespół zebrał się pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego. O fakcie tym poinformowała Kancelaria Premiera.

Do tej pory nie pojawiły się informacje mówiące o tym, czego spotkanie konkretnie miało dotyczyć. Z fotografii opublikowanej na Twitterze KPRM wynika, że wzięli w nim udział przedstawiciel Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz przedstawiciele ministerstw, m.in. Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Spraw Zagranicznych, Edukacji Narodowej, Rolnictwa, i Kultury. 

Strajk Kobiet w Całej Polsce

Około północy w nocy z środy na czwartek w Warszawie dobiegł końca kolejny dzień Strajku Kobiet, który ogarnął całą Polską - w wielu miastach doszło do starć i ataków na uczestniczki protestu. W Warszawie z kolei protestujący wieczorem blokowali wyjazd z Sejmu Jarosława Kaczyńskiego, uczestniczącego w obradach.

Zobacz także

Protestujący sprzeciwiają się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. 

Zobacz także

W kierunku ulicy Nowogrodzkiej, gdzie mieści się siedziba PiS, protestujący ruszyli około godz. 21.00. Część z nich idąc pod budynek partii rządzącej, tańczyła w rytm poloneza Wojciecha Kilara. Spod siedziby PiS po godz. 22.00 protestujący zaczęli się rozchodzić, ale część z nich wróciła pod Sejm, gdzie kończyły się obrady.

Koronawirus w Polsce

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 18 tys. 820 osób. Łącznie wykryto 299 tys. 49 przypadków – podało w środę Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał, że zmarło dalsze 236 osób, w sumie jest 4851 zgonów. To najwyższe notowane dotąd dane dzienne.

Zobacz także

Liczba potwierdzonych od marca zakażeń koronawirusem wynosi 299 tys. 49. Zmarło 4851 chorych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Twitter/PAP/Ministerstwo Zdrowia